Олімпійський вогонь у Японії нестиме найстарша жителька планети — їй 118 років

Автор:
Олег Панфілович
Дата:
Олімпійський вогонь у Японії нестиме найстарша жителька планети — їй 118 років

Kyodo News via Getty Images

В естафеті Олімпійського вогню в Японії візьме участь найстарша жителька планети — 118-річна Кане Танака.

Про це пише CNN.

Жінка пронесе олімпійський факел в місті Шиме, розташованому в префектурі Фукуока. Їй належить подолати близько 100 метрів — більшу частину її провезуть у кріслі-каталці родичі. При цьому Танака твердо має намір пройти останні метри цієї дистанції пішки, щоб передати вогонь наступному учасникові естафети.

Попередніми рекордсменами серед найстарших олімпійських факелоносців були Аїда Джеманке з Бразилії — вона запалила факел на Літніх іграх в Ріо-де-Жанейро у 2016 році у віці 106 років, а також росіянин Олександр Каптаренко, який ніс факел на Зимових іграх в Сочі у 2014 році — йому був 101 рік.

118-річна Танака — найстарша людина на землі, її вік офіційно підтверджений. Свій «титул» вона отримала після смерті в червні 2018 роки її співвітчизниці Тіє Міяко. Танака двічі перемогла рак, останній раз — у 101 рік. Зараз жінка живе в будинку для літніх людей в Фукуоці.

  • У березні 2019 року організатори Олімпійських ігор в Токіо презентували факел, який за формою нагадує квітку сакури.
  • Пізніше організатори Олімпійських ігор в Токіо 2020 року показали дизайн медалей, якими нагороджуватимуть спортсменів за їхні успіхи.