«Тлумачення в руслі «Новоросії». Учені розкритикували два підручники з історії України, подані для грифа Міносвіти

Автор:
Олег Панфілович
Дата:

Сніжана Хромець / Артем Марков / «Бабель»

Тексти підручників з історії України для 8 класу, яким конкурсна комісія Інституту модернізації змісту освіти рекомендувала присвоїти гриф Міністерства освіти, направлять на додаткову перевірку. Їх розкритикувала вчена рада Інституту української археографії та джерелознавства імені Грушевського НАН України.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Зазначається, що перестороги викликали підручники «Історія України» для 8 класу під шифрами 80704, 80708 і підручник «Історія України» для 8 класу для шкіл із поглибленим вивченням історії під шифром 80802.

«Підручники тлумачать історію освоєння Степової України в руслі концепції «Новоросія», а підручник 80802 ще й порівнює українців XVII століття з первісною людиною. Обидва підходи неприпустимі», — йдеться у висновку Інституту.

Водночас в Інституті модернізації змісту освіти наголошують, що ці підручники пройшли науково-методичну, психологічно-педагогічну, дизайнерську та антидискримінаційну експертизи, перш ніж їх направили до МОН із рекомендацією дати гриф. Результати дозволили комісії одноголосно схвалити та направити підручники до профільного міністерства.

В Інституті модернізації змісту освіти наголошують, що підручники ще не пройшли до кінця конкурсний відбір, їх не оприлюднили і не надрукували.

«З метою поліпшення якості підготовки підручників, перевірки їхньої відповідності науковим поглядам, вирішено направити підручники з історії України та всесвітньої історії на додаткову експертизу до установ НАН України і провідних закладів вищої освіти», — повідомили виданню в Інституті модернізації освіти.