Google присвятила дудл український антарктичній станції «Академік Вернадський», якій виповнилося 25 років

Автор:
Катерина Кадакова
Дата:

Українська антарктична станція «Академік Вернадський» сьогодні, 6 лютого, святкує 25 років.

З цієї нагоди команда Google створила яскравий анімований дудл, на якому зображена антарктична станція з українським прапором, а поруч із нею бавляться пінгвіни.

Google

Головне призначення станції «Академік Вернадський» — проведення наукових досліджень щодо зміни клімату, озонової діри, реакції тварин і рослин на потепління тощо. У квітні 2020 року на станції розпочали роботу учасники 25-ї Української антарктичної експедиції.

У відповідь на дудл команда станції створила свій варіант логотипу Google #MySuperG на тлі «Академіка Вернадського» з дотриманням політики найменшого втручання в природу. На фото також видно субантарктичних пінгвінів, які стали героями дудла.

Зазначимо, українська антарктична станція «Академік Вернадський» розташована на острові Галіндез Аргентинського архіпелагу, що поблизу Антарктичного півострова, за 15 тис. км від України. Станція була заснована Великою Британією і є однією з найстаріших дійсних станцій в Антарктиці. 6 лютого 1996 року станція була офіційно передана Україні та перейменована з «Фарадей» на «Академік Вернадський» — на честь видатного вченого, засновника вчення про біосферу і ноосферу, першого президента Академії наук України (1918 року) Володимира Вернадського.

  • Восени 2020 року Міністерство освіти і науки провело набір в команду 26-ї експедиції. Через коронавірус особливу увагу приділяли фізичному здоровʼю. Полярникам підвищили зарплати у два з половиною рази — до 54 тисяч гривень на місяць.
  • 26-та експедиція вирушила до «Академіка Вернадського» наприкінці січня 2021 року і працюватиме на станції до весни-2022.