На «Формулі-1» у Бахрейні вибухнув болід. Гонщик дивом вижив — його врятувала система Halo

Костя Андрейковець

На Гран-прі Бахрейну «Формули-1» 29 листопада сталася масштабна аварія. Болід французького гонщика Ромена Грожана з команди Haas на першому колі врізався в огорожу і вибухнув. Болід розірвало на дві частини, але Грожан сам зміг вибратися з вогню.

Причиною аварії стала невдала спроба Грожана обігнати росіянина Данила Квята з Alpha Tauri. Француз починав гонку на 19 місці. Після удару об барʼєр Грожан пробув у палаючому боліді кілька секунд, але зміг самостійно вибратися. Він отримав опіки рук та ніг, що можна вважати легкими травмами з огляду на масштаб аварії.

Як пише BBC, Грожан вижив завдяки системі безпеки Halo, запровадженій у 2018 році. Вона являє собою триступеневий титановий захист голови водія. Чималу роль зіграв і костюм Грожана — всі гонщики «Формули-1» мають вогнетривкі костюми.

Під час гонки було ще два інциденти з болідами команди Racing Point — Ленс Стролла перекинувся під час обгону, а у Серхіо Переса загорівся мотор.

Гран-прі Бахрейну виграв Льюїс Гемілтон з Mercedes. Це його 95-а перемога в карʼєрі.