Українці однаковою мірою не довіряють російським засобам масової інформації та українським державним посадовцям.
Як свідчать результати опитування, проведеного «Центром Разумкова» у період з 30 жовтня до 5 листопада, обидві інституції набрали максимум голосів респондентів — 79%.
Водночас не набагато ліпша ситуація з довірою до Національного агентства з питань запобігання корупції (лише 11% опитаних), Національного антикорупційного бюро (12%), Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (12%), Вищого антикорупційного суду (13%), судової системи загалом (14%), політичних партій (15%), прокуратури (17%), Верховної Ради (17%), уряду (18%), Конституційного суду (18%), комерційних банків (18%), місцевих судів (19%), Верховного суду (19%), профспілок (22%), Національного банку (25%), президента України (32%), Служби безпеки (34%), Національної поліції (36%).
Серед державних і суспільних інституцій частіше довіру висловлюють до Збройних сил (66% опитаних), церкви (62%), Державної служби з надзвичайних ситуацій (60%), волонтерських організацій (60%), Державної прикордонної служби (55%), голови міста, селища чи села, де мешкає респондент (54%), Національної гвардії України (52%), добровольчих батальйонів (52%), ради міста, селища чи села (50%).
Дослідження проводилося соціологічною службою «Центру Разумкова» методом інтерв’ю «обличчям до обличчя» за місцем проживання респондентів. Було опитано 2 020 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.
- 44% українців отримують інформацію про стан справ в Україні та світі із соцмереж. Про це свідчить опитування, проведене на замовлення громадської організації «Детектор Медіа» Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно із соціологічною службою «Центру Разумкова».
- Згідно з опитуванням групи «Рейтинг», 64,8% українців вважають, що події в Україні розвиваються в неправильному напрямку.
- Водночас 83,9% українців вважають, що влада є малоефективною у боротьбі з корупцією, але не готові діяти самі.