Рада провалила голосування за відтермінування «касових апаратів» для ФОП

Автор:
Олексій Ярмоленко
Дата:

Верховна Рада не змогла проголосувати за законопроєкт № 4313, який мав на меті відтермінувати запровадження «касових апаратів» (PPO) для фізичних осіб-підприємців.

За документ проголосували 212 нардепів із 226 необхідних.

Фракція «Слуга народу» дала лише 107 голосів, тоді як 30 нардепів утрималися. Інші фракції переважно проголосували за цей законопроєкт.

Водночас депутати вирішили відправити документ на повторне перше читання. За це проголосували 254 нардепи.

3 листопада голова парламенту Дмитро Разумков повідомив, що фракції Верховної Ради домовилися відтермінувати запровадження реєстраторів розрахункових операцій («касових апаратів») для фізичних осіб-підприємців до 2022 року.

  • У вересні 2019 року депутати ухвалили закони, що зобовʼязують ФОП використовувати касові апарати. Вони вводять систему повернення коштів покупцям за виявлення нефіскальних чеків.
  • У жовтні 2019 року президент Володимир Зеленський підписав указ № 761/2019 про забезпечення сприятливих умов ведення бізнесу для фізичних осіб — підприємців (ФОП), який передбачає встановлення заборони на їхні перевірки. Крім того, документ передбачав, що з 1 січня 2020 року підприємці зможуть замість купівлі касових апаратів і видачі паперових чеків завантажити на свій смартфон відповідний додаток і видавати за його допомогою електронні чеки.