На Чорнобильській атомній електростанції (ЧАЕС) приберуть і дезактивують частину радіоактивно забруднених матеріалів за технологією Корейського інституту досліджень атомної енергії (KAERI), з яким напередодні було підписано угоду.
Про це повідомляє Державне агентство з управління зоною відчуження.
Фахівці до кінця 2021 року шляхом пінної дезактивації приберуть фрагменти конструкцій з бетону і металу, а також металеві пластини з нержавіючої та углеродистої сталі, які мають радіоактивне забруднення.
За словами заступника директора технічного відділу з поводження з радіоактивними відходами Олександра Скомарохова, для технології KAERI і корейських фахівців ЧАЕС буде лабораторним полігоном. У разі успіху Україна отримає додаткову технологію дезактивації радіоактивних матеріалів з правом її використання на промисловому майданчику станції.
Він додав, що технологію KAERI в реальних умовах тестуватимуть вперше.
- У червні архів СБУ розсекретив деталі будівництва та вибуху на ЧАЕС. Згідно з документами, аварії на ЧАЕС траплялися і до квітня 1986 року, але їх приховували.
- На початку жовтня уряд затвердив створення першого велосипедного маршруту в Чорнобилі, який прокладуть по території зони відчуження. Будівництво вже почалося.