У Білорусі засновника найбільших опозиційних каналів NEXTA оголосили у розшук

Автор:
Олексій Ярмоленко
Дата:

У Білорусі оголосили в розшук засновника мережі найбільших опозиційних каналів в інтернеті під назвою NEXTA Степана Путила.

Відповідні документи опублікували в Telegram-каналі NEXTA.

Документ про оголошення Путила в розшук датований 14 серпня. У ньому вказано, що його розшукують за підозрою в порушенні ч. 1,3 ст. 293 КК Білорусі. Це організація масових заворушень, які призвели до насильства, погромів і збройного протистояння із правоохоронцями, а також підготовка людей до участі у таких заворушеннях. За частиною першою цієї статті передбачається покарання від 5 до 15 років позбавлення волі.

Telegram-канал NEXTA — один із найбільш популярних опозиційних каналів у білоруському інтернеті. На сам NEXTA підписані понад 720 тисяч користувачів, а на NEXTA Live — майже два мільйони. Також на Youtube-каналі NEXTA є майже 500 тисяч підписників.

Засновником цих каналів є 22-річний студент із Білорусі Степан Путило. Наразі він навчається в Польщі та має свою програму на телеканалі Белсат. Загалом канали NEXTA модерують 4 людини — Путило відповідає за загальний розвиток мережі каналів, а головним редактором у Telegram є Роман Протасевич. Канали були створені ще у 2015 році і поступово набирали популярності, а під час нинішніх протестів у Білорусі стали чи не найголовнішою спільнотою, яка закликає людей виходити на страйки, повідомляє місця збору на мітинги та багато іншого. За час протестів, наприклад, на Telegram-каналі NEXTA Live кількість підписників зросла з 200—300 тисяч до майже двох мільйонів.