До Сенату США внесли законопроєкт про щорічну військову допомогу Україні на $300 мільйонів

Автор:
Ангеліна Шеремет
Дата:
До Сенату США внесли законопроєкт про щорічну військову допомогу Україні на $300 мільйонів

Wikipedia

Американські сенатори подали законопроєкт про щорічне надання Україні $300 мільйонів допомоги, зокрема для придбання летальної зброї для Збройних сил України. Про це йдеться на сайті Комітету Сенату США з міжнародних відносин.

«Двопартійний закон про партнерство у сфері безпеки України дозволить вирішити ці виклики [щодо тиску з боку Кремля] і зміцнить оборону України за рахунок військової підготовки й обладнання. Цей законопроект показує, що наша прихильність до безпеки України повинна бути непохитною і захищеною від політики», — заявив сенатор Роберт Мендес.

Основні положення сенаторського законопроєкту:

  • План дипломатичної підтримки України на наступні 5 років.
  • Закликати Держдепартамент створити робочу групу щодо України з відповідними європейськими союзниками.
  • Вимога від Адміністрації президента призначити спеціального посла в Україні, який буде ланкою від США для мирних переговорів у «нормандському» форматі та сприятиме діалогу між чорноморськими країнами.
  • Виділення до $300 мільйонів на рік військового фінансування для України, зокрема для придбання летальної зброї для ЗСУ.
  • Звіт Міністерства оборони та Державного департаменту про потреби і можливості Збройних сил України, план надання допомоги США у сфері безпеки і будь-які рекомендації.
  • Виділення $4 мільйонів на рік на навчання українських офіцерів.

«Підтримка України проти агресії Кремля є найважливішим пріоритетом національної безпеки США і важливим для глобальної стабільності. Цей двопартійний закон передбачає термінову необхідну допомогу Україні у безпековому секторі для захисту її суверенітету», — додала сенатор Джин Шахін.

Нагадаємо, що 24 липня Сенат США схвалив проєкт оборонного бюджету на 2021 рік на суму $740,5 млрд, який передбачає військову допомогу Україні у $250 мільйонів і посилення санкцій проти Росії.