Китай вивів у космос одразу три нові супутники.
Про це повідомляє агентство Xinhua.
Ракета-носій «Чанчжен-4Б» із супутником «Цзиюань-3-03» успішно стартувала з космодрому Тайюань у північній провінції Шаньсі. На борту ракети також перебували два супутники, призначені для виявлення темної матерії та збору комерційних даних. Їх розробила компанія Shanghai ASES Spaceflight Technology.
Усі три супутники вийшли на задані орбіти. «Цзиюань-3-03», розробником якого виступила Китайська академія космічних технологій, разом із «Цзиюань-3-02» працюватимуть над отриманням тривимірних зображень високої роздільної здатності та багатоспектральних даних.
Космічний апарат надаватиме дані для дослідження земельних ресурсів, попередження стихійних лих, розвитку сільського господарства, раціонального використання водних ресурсів, екологічного обстеження та міського планування.
- На початку липня Китай провів невдалий запуск ракети легкого класу Kuaizhou-11. Вона мала вивести на сонячно-синхронну орбіту два супутники.
- Наприкінці червня Китай закінчив розгортати систему супутникової навігації BeiDou, яка дозволить Пекіну більше не залежати від американської Global Positioning System (GPS). 22 червня на космодромі Січан відбувся успішний запуск ракети-носія Long March-3В, яка вивела на орбіту останній із 35 супутників.