ЄС вимагає від Росії негайно звільнити історика Дмитрієва

Автор:
Вікторія Мартинюк
Дата:
ЄС вимагає від Росії негайно звільнити історика Дмитрієва

Twitter / ПЦ Мемориал

Європейський Союз вимагає від Росії негайно звільнити історика і главу центру «Меморіал» Юрія Дмитрієва, якого засудили до трьох з половиною років колонії нібито за сексуальне насильство над прийомною донькою.

Про це йдеться у заяві Євросоюзу.

«Звинувачення, висунуті проти Дмитрієва, схоже, були викликані його правозахисною діяльністю і його дослідженнями політичних репресій в радянський період, які сприяли виявленню місць масових поховань. Його справа є частиною більшої тенденції арештів і дискредитації правозахисників у Росії», — наголосили в заяві.

ЄС закликає владу Росії негайно звільнити Дмитрієва «з гуманітарних міркувань — з огляду на його вік і стан здоровʼя під час пандемії коронавірусу».

Хто такий Юрій Дмитрієв?

Відомий російський історик і правозахисник, досліджує історію політв’язнів і терору часів СРСР.

Неодноразово брав участь у різних історичних експедиціях для пошуків місць радянських репресій. Зокрема, він знайшов місце масових розстрілів і поховань в урочищі Сандармох, де у 1937 році вбили низку представників української інтелігенції. Окрім цього, він знайшов кілька місць масових поховань на Соловках і в Карелії. Також він очолював карельське відділення правозахисного центру «Меморіал».

  • Дмитрієва звинуватили у сексуальному насильстві над прийомною донькою. Раніше проти нього порушували справу за виготовлення порнографії, тому що на його комп’ютері знайшли близько 200 фотографій оголеної дівчинки. У справі фігурували лише 9 — винятково ті, де було зображено промежину дівчини.
  • Сам Дмитрієв не визнає свою провину. Щодо фотографій він зазначає, що робив їх після того, як прийомна донька скаржилася на болі в паху: одного разу коли послизнулась у ванній, а іншого — після їзди на коні. Що стосується торкань статевих органів, то Дмитрієв зазначає, що дівчинка страждає на енурез, і він робив це лише після того, коли відчував запах сечі.
  • На захист Дмитрієва стали низка відомих діячів як в Росії, так і за кордоном. Вони вважають, що справа проти історика сфабрикована, а сам він є політичним в’язнем. Багато незалежних експертів також підтверджували невинуватість Дмитрієва. Вони зазначали, що фотографії історик міг робити для звітності перед органами опіки про фізичний розвиток дівчинки, а її звинувачення щодо торкань статевих органів могли бути надані під тиском.