У Малайзії знайшли велетенську партію токсичних відходів, які потайки привезли з Румунії та «забули» в порту

Автор:
Дмитро Мрачник
Дата:

В Малайзії знайшли понад сотню контейнерів з токсичними відходами металургійної промисловості, які прибули з Румунії. Екологічно небезпечний вантаж незаконно провезли та «забули» в порту біля кордону з Сінгапуром.

Про це повідомляє Reuters.

В останні роки Малайзія стала одним із найбільших у світі імпортерів пластикових відходів після того, як ними припинив займатися Китай. До країни відходи доставляють зокрема й незаконно, і уряд намагається повернути такий вантаж додому.

Цього разу в порту західної частини цієї азійської країни, розділеної на дві частини Південно-Китайським морем, виявили 1,8 тис. тонн токсичних відходів металургійної промисловості, що містять небезпечні для довкілля цинк, кадмій та свинець.

Міністерство довкілля заявило, що ця знахідка — одна з найбільших за всю історію країни. Згідно з Базельською конвенцією, відходи даного типу вважаються токсичними і заборонені до неконтрольованого переміщення між країнами.

Наразі уряд позвався до Інтерполу та звернувся до Румунії, щоб зʼясувати, яким чином цей небезпечний вантаж міг проникнути в малайзійський порт.