Російські пранкери додзвонилися президенту Польщі з третьої спроби. Спочатку вони телефонували від імені Зеленського і Макрона

Автор:
Олексій Ярмоленко
Дата:

Російським пранкерам Вовану та Лексусу вдалося додзвонитися до президента Польщі Анджея Дуди лише з третьої спроби. До цього вони представлялися президентом України Володимиром Зеленським і президентом Франції Емманюелем Макроном.

Про це пише Rzeczpospolita.

Двічі працівники канцелярії президента Дуди виявляли обман, перевіривши інформацію у своїх українських і французьких колег. Ті не підтвердили запити на розмови своїх лідерів.

Однак представництво ООН в Польщі припустилося помилку. Один із пранкерів представився помічником генсека ООН Антоніу Гутерреша та попросив про коротку розмову із Дудою, щоб привітати його з перемогою на виборах. Співробітниця представництва не перевірила, що такого радника взагалі не існує.

«Ми зв’язалися з канцелярією президента близько 16:00 і, як не дивно, вже о 19:00 ми організували розмову у Варшаві. Ми залишили свій номер як помічника генерального секретаря ООН, вони дзвонили нам двічі, ми обговорювали деталі. Приблизно за дві години до розмови ми отримали номер до кабінету президента», — розповів пранкер Вован.

У цей момент очільниця представництва ООН у Польщі та її заступники були у відпустці — тому канцелярії президента не вдалося оперативно перевірити запит на розмову з Дудою.

  • Російські пранкери Володимир Кузнєцов (Вован) і Олексій Столяров (Лексус) зателефонували президенту Польщі Анджею Дуді від імені генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша. Під час розмови говорили про Україну та Зеленського, а також згадали коронавірус і дискусію з Путіним.
  • Під час обговорення пранкери запропонували Дуді «забрати назад українські території […] Львів і багато інших». Дуда, почувши запитання, одразу перепитав: «Що, вибачте?... Ні, це ж Україна! Ні, ні, ні. У Польщі навіть розмов таких немає. Тепер це частина України, і на цьому все. Ні, ні, ні, подібних політичних дискусій в Польщі немає. Ми взагалі про це не говоримо», — наголосив Дуда.
  • Міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович заявив, що в країні сприймають розмову російських пранкерів із президентом Анджеєм Дудою як «акт дезінформації» з боку Росії і спробу розсварити Польщу та Україну.