Вибори президента Польщі: останнє опитування показує майже рівні шанси на перемогу у Дуди та Тшасковського

Автор:
Вікторія Мартинюк
Дата:
Вибори президента Польщі: останнє опитування показує майже рівні шанси на перемогу у Дуди та Тшасковського

European Parliament / Flickr

Обидва кандидати у президенти Польщі — чинний глава держави Анджей Дуда та його опонент — мер Варшави Рафал Тшасковський — мають майже однакові шанси на перемогу.

Про це свідчать результати опитування IBRIS для видання Onet за два дні до другого туру виборів.

Опозиційний кандидат Тшасковський лідирує з відривом у майже два відсотки. За даними опитування, його підтримує 47,4% виборців. В той же час, його опонента — президента Дуду підтримують 45,7% опитаних.

При цьому, ще 6,9% виборців не визначилися, за кого голосуватимуть.

Президент IBRIS Марцін Дума, коментуючи результати опитування, наголосив, що їх слід сприймати як нічию, тому що неможливо визначити, хто переможе.

Крім того, за результатами опитування, йдеться, що виборці, які не брали участь у першому турі, найімовірніше проголосують за Тшасковського.

Явка на виборах може перевищити 66%.

  • Другий тур президентських виборів у Польщі відбудеться вже цієї неділі, 12 липня.
  • За результатами першого туру перемогу здобув чинний президент Анджей Дуда, за нього тоді проголосували 41,8%. На другому місці опинився кандидат від опозиційної партії «Громадянська платформа», мер Варшави Рафал Тшасковський із результатом в 30,46%. Оскільки жоден із кандидатів не набрав понад 50% голосів виборців, було оголошено про другий тур.
  • Дуда заявляв, що обіцяє у разі свого переобрання «заборонити пропаганду ЛГБТ-ідеології» у навчальних і державних установах.