Кремлівський куратор щодо Донбасу заявив, що в Росії «ніколи не обговорювалась» можливість приєднання «Л/ДНР»

Автор:
Олексій Ярмоленко
Дата:

Заступник голови адміністрації президента РФ, куратор переговорів щодо Донбасу від Кремля Дмитро Козак заявив, що в Росії «ніколи не обговорювалась» навіть можливість приєднання до її складу так званих «Л/ДНР».

Так він прокоментував недавні заяви колишнього ватажка бойовиків Олександра Бородая в інтерв’ю ТАСС.

Бородай заявив, що окупований Донбас може найближчим часом стати де-юре частиною Росії.

«Це думка винятково авторів цих заяв. На державному рівні питання в такій постановці, навіть у першому наближенні, ніколи не обговорювалося. Ми не втрачаємо надію на мирне політичне врегулювання конфлікту», — заявив Козак.

Він також підкреслив, що Росії не потрібен навіть заморожений конфлікт біля її кордонів.

  • 3 липня в Берліні відбулась зустріч політичних радників лідерів держав-учасниць «нормандського» формату. У складі української делегації був голова Офісу президента Андрій Єрмак і міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков.
  • Зустріч тривала 11 годин. Єрмак сказав, що ця зустріч на крок наблизила проведення саміту в Берліні. Росія взяла паузу для підготовки відповіді на позицію України, Франції та Німеччини.
  • Водночас представник від РФ Дмитро Козак зазначив, що не може сказати, що під час переговорів відбувся «прорив», але в деяких питаннях справді вдалося досягти певних домовленостей, зокрема щодо чіткого механізму контролю за припиненням вогню на Донбасі.