У Німеччині ухвалили закон про відмову від використання бурого і камʼяного вугілля з 2038 року.
Про це пише Deutsche Welle.
Документ схвалили Бундестаг, а потім — Бундесрат (представництво федеральних земель). У парламенті закон підтримали 314 депутатів, 237 висловилися проти. Через неясність, чи досягнута необхідна більшість голосів, голосування повторили в порядку процедури, за якою депутати покидають зал засідань і повертаються назад через одні з трьох дверей, залежно від їхньої позиції з питання.
Згідно з новим законом, використання вугілля для виробництва енергії повністю припиниться вже в 2035 році. На підтримку регіонів, економіка яких постраждає через відмову від вугілля, виділять в загалом €40 млрд. Крім того, власники електростанцій, які працюють на бурому вугіллі і припинять роботу до 2030 року, отримають компенсацію на загальну суму €4,35 млрд. Власники станцій, що працюють на камʼяному вугіллі, теж отримають компенсації, але їх сума буде залежати від тендеру.
- У листопаді минулого року в Німеччині близько чотирьох тисяч активістів громадського руху Ende Gelände («На цьому все») вийшли на протести з вимогою зупинити видобуток камʼяного вугілля в карʼєрі у федеральній землі Верхній Шпревальд-Лужиця.
- У грудні 2018 року повідомлялося, що в Німеччині закрилася остання вугільна шахта Prosper-Haniel.