Конституційний суд почав розглядати справу про відповідність карантинних обмежень Основному закону.
Про це повідомили у пресслужбі Конституційного суду.
Через епідемію коронавірусу Кабінет міністрів з 12 березня запровадив кілька обмежень, ухваливши відповідні постанови та розпорядження. 29 травня пленум Верховного суду звернувся до Конституційного суду щодо конституційності деяких постанов.
У суді оспорюють такі положення постанови Кабінету міністрів, прийнятих на час карантину:
- заборону на проведення масових заходів;
- заборону на роботу закладів громадського харчування, ТРЦ;
- заборону на регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним транспортом у міському, приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні;
- проведення у медзакладах планових заходів з госпіталізації;
- обов’язкову самоізоляцію людей від 60 років;
- єдиний розмір оплати праці працівників бюджетних установ.
Верховний суд вважає, що ці положення встановлюють непропорційні обмеження прав на свободу пересування, на мирні зібрання, на підприємницьку діяльність і на доступ до медичної допомоги.
Також автор клопотання вбачає непропорційним обмеження рівня матеріального забезпечення працівників бюджетних установ, прокурорів і суддів, що, на думку Верховного суду, порушує принцип верховенства права, гарантії незалежності суддів.
Конституційний суд завершив дослідження матеріалів справи на відкритій частині пленарного засідання та перейшов до закритої частини для ухвалення рішення.
- До Окружного адмінсуду Києва з початку квітня надійшло 22 позови про оскарження постанови уряду щодо обмежень під час карантину. У суді, зокрема, оскаржили закриття кордону України через коронавірус.
- Підприємець з Одеси просив визнати протиправним закриття ТРЦ на карантин.