Під Офісом президента протестують проти призначення Шкарлета до Міносвіти. Його звинувачують у плагіаті та професійних зловживаннях

Автор:
Вікторія Мартинюк
Дата:

Під Кабінетом міністрів зранку розпочалася акція проти призначення ректора Чернігівського національного технологічного університету Сергія Шкарлета виконувачем обовʼязків міністра освіти і науки.

Про це повідомляють «Громадське».

Учасники акції скандували «Шкарлет — чорт» та «Шкарлет — геть!». Шкарлета звинувачують у плагіаті та професійних зловживаннях.

Після Кабміну учасники акції ходою дійшли до Офісу президента, але поліція далі їх не пускає. Правоохоронці просять усіх учасників показати, що у них в сумках. Тому вони влаштувати сидячий протест.

Акція «СтопШкарлет» — всеукраїнська. Активісти повідомляють, що до неї можна приєднатися в інших містах - Львові, Дніпрі, Івано-Франківську, Кропивницькому, Луцьку, Одесі, Сєверодонецьку, Харкові, Тернополі, Чернігові та Чернівцях, повідомляє «24 канал».

Хто такий Шкарлет?

Випускник Київського політехнічного інституту. У 2010 році став наймолодшим в Україні ректором, очоливши Чернігівський національний технологічний університет. Того ж року Шкарлета обрали до Чернігівської обласної ради від Партії регіонів. Після обрання він заявляв в інтервʼю, що є прихильником Партії регіонів ще з 2004 року.

Незважаючи на це, після Революції гідності він балотувався на місцевих виборах 2015 року до Чернігівської облради вже від «Блоку Петра Порошенка», але цього разу обраний не був.

25 червня його все ж призначили главою Міносвіти — поки виконуючим обовʼязки. Більшість депутатів у Верховній Раді не підтримували кандидатуру Шкарлета. Тому Кабмін вирішив його призначити в обхід голосування в Раді — тимчасово виконуючим обовʼязки.

  • 25 червня заступник міністра освіти і науки Єгор Стадний подав у відставку через призначення Шкарлета.
  • 26 червня до вченого Нацакадемії наук прийшли із СБУ через акції протесту проти призначення Шкарлета.