YouTube звинувачують у тому, що він видаляє відео темношкірих власників каналів

Автор:
Ангеліна Шеремет
Дата:

Videvo

Група темношкірих власників YouTube-каналів подала позов до федерального суду Північної Каліфорнії проти відеохостингу, стверджуючи, що він регулярно та без пояснення причин видаляє їхній контент. Про це повідомляє The Washington Post.

Позов є останнім у серії позовів про те, що програмне забезпечення YouTube дискримінує певні групи людей, зокрема ЛГБТ+ спільноту. Представники YouTube відмовилися коментувати позов. У минулому компанія заперечувала, що її програмне забезпечення дискримінує людей, і заявляла, що її алгоритм модерації контенту захищений законом.

Кетрін Джонс, власниця YouTube-каналу Carmen CaBoom, заявила, що платформа видалила її канал через «оголене тіло», але жінка запевняє, що жодне з її відео не містило наготу. Інші відео, зняті Джонс, видалили через нібито ненависницькі висловлювання — у позові це заперечують.

Власниця каналу Nicoleʼs View Ніколь Льюїс каже, що 17 її відео видалили й заархівували з невідомих причин. Також Кімберлі Карлест Ньюман заявила, що 700 відео з її каналу The True Royal Family зникли, і вона не знає, як їх повернути.

У позові пригадують заяву власниці YouTube-каналу Стефані Фрош про те, що у 2017 році чиновники YouTube сказали їй, що алгоритми модерації контенту відеохостингу дискримінують людей залежно від раси.