Шмигаль подав до Ради кандидатуру нового міністра освіти. Вибір зупинили на ректорі Чернігівського університету

Автор:
Олексій Ярмоленко
Дата:

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль зареєстрував у Раді постанову про призначення ректора Чернігівського національного технологічного університету Сергія Шкарлета новим міністром освіти.

Відповідна інформація міститься на офіційному сайті Ради.

Таким чином, нардепи зможуть розглянути призначення Шкарлета вже на засіданні 18 червня, щойно постанова пройде профільний освітній комітет.

Хто такий Шкарлет?

Випускник Київського політехнічного інституту. У 2010 році став наймолодшим в Україні ректором, очоливши Чернігівський національний технологічний університет. Того ж року Шкарлета обрали до Чернігівської обласної ради від Партії регіонів. Після обрання він заявляв в інтервʼю, що є прихильником Партії регіонів ще з 2004 року.

Незважаючи на це, після Революції гідності він балотувався на місцевих виборах 2015 року до Чернігівської облради вже від «Блоку Петра Порошенка», але цього разу обраний не був.

  • Посада міністра освіти залишається вакантною з 4 березня, коли парламент відправив у відставку Кабмін Олексія Гончарука. Ганна Новосад, яка була міністром освіти і науки в Кабміні Гончарука, відмовилася працювати в новому Кабміні. Наразі обов’язки міністра освіти і науки виконує Любомира Мандзій.
  • 2 червня президент Володимир Зеленський зустрічався з ректорами українських університетів, щоб обговорити питання вищої освіти. Згодом президент розповів, що на посаду міністра освіти і науки претендують три кандидати: ректор Чернігівського технологічного університету Сергій Шкарлет, керівник Апарату ОП Олексій Дніпров і нардеп від «Слуги народу», голова комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак.
  • Ексміністр освіти та науки Ганна Новосад звинуватила Шкарлета в плагіаті наукових робіт. В інтерв’ю для «Голосу України» у 2012 році Шкарлет заявляв, що за плагіат необхідно вводити покарання для всіх учасників навчального процесу.