Реальний розмір прожиткового мінімуму в Україні — 4,2—4,3 тисячі гривень. Про це міністр соціальної політики Марина Лазебна розповіла в інтервʼю Інтерфакс-Україна.
Наразі у 40 законах виплати та штрафи привʼязані до прожиткового мінімуму, отже, держава «через штучно створений низький прожитковий мінімум не може ефективно управляти соціальними стандартами».
Лазебна додала, що разом з профільним комітетом Ради вони працюють над тим, щоб змінити формулу визначення суми: це буде або 40% від середньої зарплати, або нормативно-структурний метод. Суть методу — визначають вартість продуктів харчування, які закладені у прожитковий мінімум — за основу беруться показники Міністерства охорони здоровʼя про те, скільки треба людині споживати різних продуктів.
Згідно з державним бюджетом 2020 року, місячний прожитковий мінімум на одну особу із 1 січня 2020 року становить 2 027 грн, з 1 липня — 2 118 грн, з 1 грудня — 2 189 грн.
- Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що з початку карантину, з 12 березня, близько 196 тисяч українців офіційно зареєструвалися в центрах зайнятості.
- Національний банк прогнозує, що падіння української економіки цього року не перевищить 5%.