У Міносвіти розповіли, з чим пов’язані обшуки в Університеті Шевченка

Автор:
Вікторія Мартинюк
Дата:
У Міносвіти розповіли, з чим пов’язані обшуки в Університеті Шевченка

Denys Rodionenko / Unsplash

Виконувачка обов’язків глави Міністерства освіти та науки Любомира Мандзій заявила, що обшуки в головному корпусі Київського національного університету ім. Шевченка не пов’язані з корупцією.

Про це вона сказала в ефірі «Громадського».

Хоча у поліції заявили, що обшуки пов’язані з корупцією. У поліції розповіли, що слідчі дії проходять у рамках кримінального провадження за ст. 368 ККУ (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою).

«Маю інформацію дещо іншу. Йдеться про перевірку організації освітнього процесу на юридичному факультеті університету. Університет підготував всі необхідні документи на вимогу правоохоронних органів», — сказала Мандзій.

Глава Міносвіти наголосила, що йдеться не про корупцію, а лише про перевірку освітнього процесу на окремому факультеті.

«Був запит і було відповідне рішення правоохоронних органів про виїмку документів по конкретному запиту. Йдеться про організацію освітнього процесу, зокрема навчання іноземців на юридичному факультеті», — розповіла вона.

При цьому Мандзій наголосила, що університети є автономними закладами вищої освіти, і ректор несе відповідальність за освітній процес.

  • 4 червня слідчі поліції разом з працівниками СБУ проводили обшуки в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.
  • Посадовець Міносвіти вимагав «відкати» від суми, яку держава виділяла на оборонне замовлення.