Президент Росії Володимир Путін підписав указ, який затверджує засади державної політики в галузі ядерного стримування. Цей указ визначає умови, за яких країна може застосовувати ядерну зброю.
Указ опублікував Офіційний інтернет-портал правової інформації.
У ньому повідомляється, що Росія розглядає ядерну зброю «виключно як засіб стримування», її застосування називають крайнім вимушеним заходом.
Рішення про застосування приймає президент. Є кілька умов:
- наявність достовірної інформації про старт балістичних ракет, які атакують територію Росії або її союзників;
- застосування супротивником ядерної зброї або інших видів зброї масового ураження на території Росії і її союзників;
- вплив супротивника на критично важливі державні або військові обʼєкти Росії, виведення з ладу яких призведе до зриву відповідних дій ядерних сил;
- агресія проти Росії за допомогою звичайної зброї, коли під загрозу поставлено існування держави.
Також Росія може застосувати ядерне стримування, якщо потенційний супротивник здійснює «небезпечні дії», наприклад, нарощує сили загального призначення, у складі яких знаходяться засоби доставки ядерної зброї, на сусідніх з Росією та її союзниками територіях і в прилеглих морських акваторіях.
У документі також зазначено, що загальне керівництво державною політикою в галузі ядерного стримування здійснює президент, Рада безпеки формує основні напрями, а Міноборони планує і здійснює заходи у сфері ядерного стримування.
- Президент Росії Володимир Путін призначив загальноросійське голосування за поправки до Конституції РФ на 1 липня. Якщо за поправки проголосують — Путін зможе залишитися при владі ще на 2 терміни, до 2036 року. При цьому йому довіряє лише чверть населення країни.
- На масові акції протесту через падіння рівня життя готові вийти 28% росіян. До цього таку протестну активність фіксували восени 2018 року — тоді прийняли закон про пенсійну реформу.