У Малайзії виправдали українку, яку раніше засудили до довічного увʼязнення

Автор:
Ангеліна Шеремет
Дата:
У Малайзії виправдали українку, яку раніше засудили до довічного увʼязнення

Harian Metro

Федеральний суд Малайзії 13 травня виправдав українку Клавдію Лопаткіну, яку у 2018 році засудили до довічного тюремного увʼязнення за перевезення наркотиків. Про це повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба у Facebook.

Наразі Лопаткіна вже в Україні.

Що сталося?

24-річну українку Клавдію Лопаткіну затримали 31 грудня 2015 року в міжнародному аеропорту Пенанга (Малайзія). Вона везла два пластикові пакети з Дубая в Куала-Лумпур, а потім у Пенанг.

Поліція розповіла, що Лопаткіна везла 4 коробки з-під шоколаду, у яких було 108 пакетів з кокаїном загальною вагою 2,1 кг. Вони були упаковані в обгортки для цукерок і лежали на дні коробок під справжніми солодощами.

На момент затримання дівчина була вагітна, вона народила доньку вже в малайзійській вʼязниці. Пізніше мати Лопаткіної забрала дитину в Україну.

У грудні 2017 року її виправдали, але сторона обвинувачення подала апеляцію, і її засудили до смертної кари (повішення). Але завдяки роботі українських дипломатів і правоохоронців, у листопаді 2018 року вирок змінили на довічне увʼязнення.