Президент Володимир Зеленський підписав закон про діяльність банків.
Про це повідомляється на сайті президента.
21 травня документ підписав голова Верховної Ради Дмитро Разумков. Після цього закон передали на підпис Зеленському.
Що передбачає закон?
Документ № 2571-д забороняє повертати банки колишнім власникам. Він також максимально ускладнює виплату компенсацій колишнім власникам банків, навіть якщо суд вирішить, що держава несправедливо націоналізувала чи вивела з ринку якийсь банк.
Компенсація за націоналізацію залежатиме від розміру «втраченої вигоди» — цю суму визначатиме аудиторська фірма, яку призначить суд.
Насамперед законопроєкт стосується ПриватБанку й одного з його ексвласників — Ігоря Коломойського, тому він і отримав назву «антиколомойський».
- 30 березня Верховна Рада проголосувала в першому читанні за законопроєкт про регулювання банків. 7 квітня нардепи запропонували до другого читання цього законопроєкту понад 16 тисяч поправок. Найбільше вніс нардеп Антон Поляков. Пізніше ці правки розбили на 63 абзаци, а Рада вирішила змінити регламент.
- 16 квітня Рада проголосувала за зміни до регламенту, що дозволить розглядати велику кількість поправок за спецпроцедурою. Уже до вечора чотири депутати заблокували закон про зміни до регламенту.
- 24 квітня депутати Верховної Ради відхилили всі чотири проєкти постанов про скасування рішення про зміну регламенту Ради. Це прискорило винесення законопроєкту на друге читання. 4 травня із 16 тисяч правок лишилося близько 230.
- 13 травня Рада ухвалила закон про банківську діяльність. 19 травня Рада розблокувала підписання законопроєкту про банки.