«Постанова є — грошей немає». Нардепи «Слуги народу» вимагають від уряду та МОЗ звіт про виплати медикам

Автор:
Олег Панфілович
Дата:

Низка нардепів від «Слуги народу» вимагають від Кабінету міністрів та міністра охорони здоровʼя Максима Степанова відзвітувати про виплату медикам 300%-х надбавок за боротьбу з коронавірусом.

Про це повідомляє у Facebook заступник голови фракції Євгенія Кравчук.

Вона нагадала, що 30 березня Верховна Рада ухвалила закон, який запроваджував доплату у розмірі 300% медичним працівникам, залученим до лікування пацієнтів з COVID-19. Після цього Кабінет міністрів постановою встановив ці доплати на період карантину.

«Постанова є, а грошей у багатьох випадках немає. Ми не можемо залишити це без уваги, тому звертаємося до премʼєр-міністра та міністра охорони здоровʼя за відповідями: скільки медичних працівників, які мали право отримати 300% доплату за березень (в розрізі областей)? Скільки з них отримали доплату за березень станом на 15 травня? Яка ситуація за квітень?» — цікавляться нардепи.

Також, за словами нардепів, необхідно розібратися з тим, чому рішення про 300%-ву доплату застосовується з 1 квітня, а не з 1 березня та чому це рішення ухвалили з запізненням.

  • 16 травня Степанов заявив, що надбавки за березень лікарям, які борються з коронавірусом, виплатили вже у 14 регіонах України.
  • Міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов заявив, що гроші на доплати медикам деякі регіони витратили на закупівлю медобладнання.