18 травня набула чинності постанова уряду про державне регулювання цін на товари, які мають соціальну значущість, і товари протиепідемічного призначення. До переліку увійшли десять продовольчих товарів, окремі ліки, дезінфекційні засоби та засоби індивідуального захисту.
Про це повідомляє Держпродспоживслужба.
Держрегулювання діятиме до закінчення карантину. Субʼєкти господарювання зобов’язані декларувати намір підняти роздрібну ціну на товари на понад 5%.
Постанова уряду стосується тільки роздрібних цін, зміну гуртово-відпускних цін декларувати не потрібно.
Державне регулювання цін здійснюватиметься на такі товари:
- Продукти харчування: крупа гречана, цукор, борошно, макарони вітчизняного виробництва, молоко пастеризоване жирністю 2,5%, хліб, яйця курячі, куряча тушка, мінеральна вода без газу, вершкове масло жирністю 72,5%.
- Медичні препарати: парацетамол, азитроміцин, амоксицилін, ампіцилін, цефтріаксон, моксіфлокацин; антисептики: хлоргексидин, етанол, повідон-йод, засоби на спиртовій основі та хлорвмісні товари. А також препарати гідроксихлорохін, фавіпіравір, ремдесивір.
- Засоби індивідуального захисту: медичні маски, шапочки, халати, захисні костюми, медичні рукавички, маски для обличчя, захисні окуляри, респіратори, фартухи, бахіли, гумові чоботи.
Рішення про запровадження державного регулювання цін уряд ухвалив 22 квітня.
- 7 червня 2017 року уряд скасував державне регулювання цін на продовольчі товари та послуги на ринках. До того держава регулювала розмір націнки, яку магазини могли встановлювати на продукти соціальної групи.
- Кабінет міністрів увів заборону на експорт гречки до 1 липня.
- Від початку березня Антимонопольний комітет зафіксував підвищення цін на продукти харчування, найбільше подорожчали гречка і картопля — майже на 50%. Ажіотаж викликало запровадження карантину. Пізніше заступник міністра економіки Тарас Висоцький заявив, що попит на гречку і цукор впав.