Пандемія коронавірусу завдала удару по фінансовому положенню Ватикану і змусила його зануритися в резервні фонди та вдатися до найсильнішої економії за весь час існування цієї теократичної держави. При цьому Папа Римський заборонив звільняти посадовців, а ватиканські холдинги з нерухомості знизили в усій Італії оренду для бізнесу, який зазнав втрат через спалах інфекції.
Про це повідомляє Reuters.
Через пандемію Святий престол запровадив режим суворої економії: щоб скоротити витрати з бюджету, скасували усі кампанії, закордонні візити та великі заходи, закрили музеї, які щороку давали близько $100 млн.
Також Франциск відклав до осені щорічний збір коштів серед вірян до фонду «Петрів гріш», який мав принести близько $60 млн для забезпечення діяльності Папи і його благодійних проєктів.
Також скоротив грошові надходження й карантин у самому Ватикані, де щороку збираються до 7 мільйонів туристів.
За підрахунком секретаріату з питань економіки, доходи Святого престолу впадуть на 25—45%, а фінансове відновлення вимагатиме кількох років. Проте папський уряд не вважає, що ситуація у Ватикані гірша за деінде.
При цьому останні 30 років Святий престол вимушений використовувати кошти «Петрового грошу» для покриття бюджетного дефіциту. У 2015 році нестача становила понад $13 млн, а в останні роки зросла до $54 млн.
До пандемії річні доходи папського уряду становили близько $293 млн.
- Папа Римський Франциск назвав коронавірус «реакцією» природи на екологічну кризу. Пізніше він закликав захистити від домашнього насильства жінок, які перебувають на карантині.
- Через коронавірус Ватикан вперше запланував провести Великоднє богослужіння без вірян. Також Ватикан дистанційно відпускатиме гріхи інфікованим коронавірусом, членам їхніх родин і медичним працівникам.
- Папа Франциск закликав до міжнародної наукової співпраці, щоб винайти вакцину від коронавірусу. Пізніше він закликав світ зробити охорону здоров’я первинним благом, оскільки коронавірус оголив її кричущі проблеми.