Нардеп Антон Поляков вніс до Верховної Ради постанову, яка пропонує скасувати ухвалення «антиколомойського» закону.
Про це він повідомив у Telegram.
Внесення постанови блокує підписання банківського закону спікером Верховної Ради та президентом. Постанову Полякова парламент може розглянути вже на найближчому засіданні. Варто зазначити, що Поляков був автором найбільшої кількості поправок до цього закону — понад 6 тисяч.
Позов Полякова вже надійшов до Окружного адмінсуду Києва до голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова та голови Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетьманцева.
Позивач просить суд визнати протиправними дії Разумкова щодо неналежної організації проведення позачергового пленарного засідання Ради під час розгляду та прийняття закону.
Серед інших вимог позову — визнати протиправними дії Гетьманцева щодо незабезпечення дотримання регламенту Ради та закону «Про комітети Верховної Ради України» під час засідання комітету 30 березня щодо розгляду банківського законопроєкту.
«Антиколомойський закон»
Документ № 2571-д забороняє повертати банки колишнім власникам. Він також максимально ускладнює виплату компенсацій колишнім власникам банків, навіть якщо суд вирішить, що держава несправедливо націоналізувала чи вивела з ринку якийсь банк.
Компенсація за націоналізацію залежатиме від розміру «втраченої вигоди» — цю суму визначатиме аудиторська фірма, яку призначить суд.
- 30 березня Верховна Рада проголосувала в першому читанні за законопроєкт про регулювання банків. 7 квітня нардепи запропонували до другого читання цього законопроєкту понад 16 тисяч поправок. Найбільше вніс нардеп Антон Поляков. Пізніше ці правки розбили на 63 абзаци, а Рада вирішила змінити регламент.
- 16 квітня Рада проголосувала за зміни до регламенту, що дозволить розглядати велику кількість поправок за спецпроцедурою. Уже до вечора чотири депутати заблокували закон про зміни до регламенту.
- 24 квітня депутати Верховної Ради відхилили всі чотири проєкти постанов про скасування рішення про зміну регламенту Ради. Це прискорило винесення законопроєкту на друге читання. 4 травня із 16 тисяч правок лишилося близько 230.