Міністерство охорони здоровʼя поновило перемовини з Інститутом молекулярної біології та генетики Національної академії наук з приводу виготовлення тестів на коронавірус.
Про це повідомляється на сторінці інституту.
Щоб спростити роботу лабораторій Центру громадського здоровʼя, інститут модернізував свої тести, розроблені ще в лютому цього року на замовлення Ради національної безпеки та оборони. «Модернізація торкнулася включення до набору системи виділення вірусної РНК та синтезу комплементарної ДНК», — йдеться у повідомленні.
Зазначається, що фахівці інституту можуть виготовляти від 10 до 20 тисяч ПЛР-тестів на тиждень. Також в інституті підкреслили, що першого хворого на коронавірус в Україні виявили саме завдяки їхнім тестам.
Наприкінці квітня очільник МОЗ Максим Степанов заявив, що Міністерство фінансів наприкінці березня виділило кошти Інституту молекулярної біології та генетики «на наукове дослідження і на можливість виготовлення і тестування ПЛР-систем». Пізніше стало відомо, що Інститут не отримав додаткового фінансування на виготовлення тест-систем, а єдині кошти, які отримала установа — 350 тис. грн компенсації за виготовлені Інститутом за власний рахунок тест-системи.
- Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що МОЗ отримав близько 500 вітчизняних тестів полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) на коронавірус.
- У кінці березня три українські компанії розробили тест-системи для ПЛР-діагностики і дві з них вже випробовують продукцію в лабораторії інституту Національної академії наук України.