Китай успішно запустив свою найпотужнішу ракету, яка несе космічний апарат нового покоління. У разі успіху цієї експериментальної програми Китай може стати головною космічною державою світу.
Про це повідомляє Reuters.
Запуск відбувся з космодрому на південному острові Хайнань.
Ракета The Long March-5B завдовжки понад 50 метрів, а важить близько 900 тонн. Вона також містить надувний модуль для повернення вантажів.
Як зазначає Spaceflight Now, потужність даної системи можна порівняти з Delta IV Heavy. При цьому китайська ракета випереджає європейську Ariane 5 і російську «Протон-М».
Цей запуск ознаменував першу місію нового китайського космічного апарата без екіпажу — у майбутньому він має доставляти людей на орбітальну станцію, що розробляється.
Китай планує завершити будівництво населеної мультимодульної космічної станції до 2022 року — її використовуватимуть для дослідження космосу. У разі успіху Китай стане третьою після колишнього СРСР і США країною, яка власними силами доставила людину до космосу.
- NASA вперше за дев’ять років відправить астронавтів зі США на космічну станцію. Політ відбудеться на кораблі та ракеті SpaceX. Також NASA планує розгорнути в одному з кратерів Місяця найбільший в історії радіотелескоп.
- Трамп підписав указ про право США видобувати ресурси на Місяці.
- Наприкінці 2019 року США створили Космічні війська, вони будуть взаємодіяти з наземними силами. До їхнього складу наберуть до 20 тисяч осіб з Військово-повітряних сил.
- На початку 2019 року китайський космічний зонд став першим, що приземлився на зворотному боці Місяця.