Судан запровадив кримінальну відповідальність за жіноче обрізання

Автор:
Олег Панфілович
Дата:

Влада Судану запровадила кримінальну відповідальність за операції, які калічать жіночі геніталії.

Про це пише ВВС.

Тепер за такі операції встановлено покарання у вигляді трьох років увʼязнення. Як зазначає видання, за даними ООН, близько 87% суданських жінок у віці від 14 до 49 років піддавалися жіночому обрізанню. Такі операції призводять до інфекцій сечовивідних шляхів, інфекцій матки, нирок, утворення кіст, а також до репродуктивних проблем і болю під час сексу.

Що таке жіноче обрізання і для чого його роблять?

Під жіночим обрізанням розуміють повне або часткове видалення клітора, внутрішніх статевих губ, видалення частини або всіх зовнішніх статевих органів, зшивання або звуження вагінального отвору.

У суспільствах, які практикують жіноче обрізання, існує думка, що воно знижує сексуальне бажання жінки й, таким чином, зберігає цноту до одруження та запобігає безладному статевому життю.

Згідно зі звітом ЮНІСЕФ на основі даних із 29 країн Африки та Близького Сходу, ця практика все ще широко застосовується попри те, що принаймні у 24 із цих країн існують законодавчі заборони або обмеження на жіноче обрізання. За різними даними, у світі через такий вид хірургічного втручання пройшли близько 200 млн жінок.