У штабі ООС пояснили, кому дозволено перетинати лінію зіткнення на Донбасі

Автор:
Вікторія Мартинюк
Дата:

У штабі Операції обʼєднаних сил пояснили, хто може перетинати лінію проведення ООС після 28 березня на час дії режиму проти поширення коронавірусу.

Перетин дозволений мешканцям Донецької та Луганської областей, приватним підприємцям, які забезпечують життєдіяльність регіону. Також підставою для дозволу може стати смерть близьких або лікування особливо важких випадків.

  • Для осіб, які мають місцеву реєстрацію, на пересування в межах і між Донецькою та Луганською областями додаткових обмежень не вводиться. Ця категорія громадян також має право проїжджати на ці території зі сторони Харківської, Дніпропетровської та Запорізької областей. При цьому мешканцям Донецької та Луганської областей рекомендується без вагомих причин не залишати райони постійного проживання.
  • Не обмежується право на в’їзд на територію Донецької та Луганської областей громадян, які володіють нерухомістю в цих областях.
  • До району проведення операції також пропускатимуть осіб, які прямують до місця праці за умови предʼявлення відповідної довідки від роботодавця.
  • Підставою для пропуску громадян на вїзд-виїзд також може бути смерть близьких родичів і членів сім’ї, що підтверджується відповідними документами.
  • Дозвіл на перетин меж областей надається громадянам для здійснення лікування в особливо важких випадках, вагітним жінкам та особам, які їх супроводжують.
  • Приватним підприємцям, організаціям, підприємствам, які здійснюють забезпечення життєдіяльності регіону, дозволено вїзд/виїзд за умови пред’явлення відповідних документів.
  • Окремі рішення можуть прийматися щодо пропуску осіб, які мають вагомі причини гуманітарного характеру або критичні життєві обставини, за наявності підтверджуючих документів.

При цьому перетин меж областей здійснюється виключно через визначені блокпости з обов’язковим температурним скринінгом усіх без винятку громадян.

За додатковою інформацією радять звертатися до call-центру Об’єднаних сил: 0 (800) 50-04-10, (097) 988-90-40, (095) 127-58-52, (044) 454-44-99.

  • З 28 березня штаб Операції обʼєднаних сил закрив перетин лінії проведення ООС — обмежено в’їзд до зони ООС з Харківської, Запорізької та Дніпропетровської областей.