Вчені виявили бактерію, здатну харчуватися пластиком. Про це пише The Guardian.
Бактерію виявили на звалищі пластикових відходів. Науковці Центру досліджень навколишнього середовища імені Гельмгольца у Лейпцигу (Німеччина) віднесли її до сімейства Pseudomonas, відомого своєю здатністю протистояти суворим умовам, таким як високі температури й кислотні середовища.
Дослідники «годували» бактерію хімічними компонентами поліуретану в лабораторії. «Ми виявили, що бактерії можуть використовувати ці сполуки як єдине джерело вуглецю, азоту й енергії», — сказав один з авторів дослідження Герман Хайпіпер. За його словами, наступним кроком буде ідентифікація генів, що кодують ферменти, за допомогою яких бактерія розщеплює поліуретан.
Вчений пояснив, що може пройти до 10 років, перш ніж бактерію можна буде використовувати у великих масштабах. Тому, на його думку, життєво важливо скоротити використання пластику, який важко утилізувати, а також скоротити кількість пластику в навколишньому середовищі.
- Раніше повідомлялося, що личинки жука-хрущака (борошняний хрущак) виявилися здатними перетравлювати пластик, в тому числі й полістирол, який майже не піддається переробці.
- Вчені Австралії стверджують, що винайшли спосіб переробки всіх видів пластику — від упаковки з-під молока до гідрокостюмів. Вчені готуються просунути свою технологію на ринок у Великій Британії, бо там екологічна політика сприятливіша, ніж в Австралії.