До Конституційного суду надійшло подання 52 народних депутатів щодо відповідності Конституції реформи органів прокуратури, результатом якої стала поява Офісу генпрокурора.
Як повідомляє пресслужба КС, йдеться про закон «Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо першочергових заходів реформування органів прокуратури» від 19 вересня 2019 року.
«Суб’єкт права на конституційне подання обстоює позицію, що прийняття оспорюваного Закону «обумовило звуження змісту та обсягу існуючих прав громадян, запровадило дуалізм правових засад організації і діяльності прокуратури України, статусу прокурорів», — сказано в повідомленні.
Подання підписали в основному депутати від фракції «Опозиційна платформа — За життя».
- 19 вересня Верховна Рада проголосувала в другому читанні за законопроєкт про реформу органів прокуратури. За законом, генпрокурору надали право ліквідовувати і реорганізовувати окружні та обласні прокуратури. Військову прокуратуру ліквідували, кількість співробітників скоротять з 15 до 10 тисяч осіб. У січні запрацював Офіс генерального прокурора. Також була призначена переатестація прокурорів, яку планують закінчити до 1 вересня.
- 5 березня Верховна Рада звільнила з посади генерального прокурора Руслана Рябошапку, при якому почали реформу. 17 березня його місце зайняла Ірина Венедіктова.