Офіс президента оприлюднив розширений список звільнених з полону ОРДЛО

Автор:
Юлія Рябчун
Дата:
Офіс президента оприлюднив розширений список звільнених з полону ОРДЛО

Офіційний сайт президента України

Офіс президента опублікував повний список звільнених з полону українців. У переліку не тільки прізвища 76 осіб, але й короткі біографічні довідки. Також указано, кого і за яких обставин полонили бойовики.

1. Дєєв Іван Анатолійович, військовослужбовець 8-го окремого полку спеціального призначення. Потрапив у полон 5 лютого 2017 року. Виконував завдання з ведення спеціальної розвідки в певних районах. Нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

2. Євтушок Юрій Олександрович, військовослужбовець 14-ї окремої механізованої бригади. Потрапив у полон у травні 2018 року під час просування до передового спостережного посту.

3. Іванчук Сергій Олександрович, військовослужбовець 8-го окремого полку спеціального призначення, капітан. Виконував завдання з ведення спеціальної розвідки в певних районах. Потрапив у полон 5 лютого 2017 року. За особисту мужність і героїзм при захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України у 2014 році був нагороджений орденами Богдана Хмельницького ІІІ та ІІ ступенів.

4. Фурсов Роман Вікторович, військовослужбовець 16-го окремого мотопіхотного батальйону 58-ї окремої мотопіхотної бригади. Потрапив у полон 23 листопада 2017 року. Вважався таким, що загинув у бою 23 листопада в районі села Кримське (Новоайдарський район Луганської області). Пізніше стало відомо, що Фурсов у полоні.

5. Воскобійник Володимир Володимирович, військовослужбовець 30-ї окремої механізованої бригади. Пропав безвісти 24 травня 2018 року. Через чотири дні зʼясувалося, що він потрапив у полон поблизу Докучаєвська (точних даних про обставини немає). До полону прослужив на передовій вісім місяців.

6. Геймур Олександр Юрійович, старший солдат, потрапив у полон 22 травня 2019 року. Один з восьми військовослужбовців, які, за повідомленням штабу ООС, рухаючись на вантажному автомобілі, поблизу населеного пункту Новотроїцьке відхилилися від визначеного маршруту та потрапили на тимчасово окуповану територію, де були затримані бойовиками. Нагороджений відзнакою Міністерства оборони «Знак пошани».

7. Глондар Сергій Вікторович, військовий. Проживав у Кіровоградській області. В лютому 2015 року був захоплений у полон під час виконання бойового завдання в Дебальцевському оточенні. У 2014 році нагороджений відзнакою Міноборони «За зразкову службу».

8. Дуванов Кім Володимирович, військовий. Командир 1-го зенітно-ракетного відділення зенітно-ракетного взводу мотопіхотного батальйону. У травні 2019 року його та ще сімох військовослужбовців Збройних сил було захоплено бойовиками поблизу населеного пункту Оленівка.

9. Жемелинський Василь Леонідович, військовий. Проживав у Кіровоградській області. Оператор відділення засекреченого звʼязку 34-го батальйону 57-ї бригади. У лютому 2018 року був захоплений у полон в Донецькій області. Обставини уточнюються.

10. Кориньков Олександр Олександрович, військовий. Проживав у Кропивницькому. В лютому 2015 року був захоплений під час виконання бойового завдання в Дебальцевському оточенні в Донецькій області. Олександр разом із Сергієм Глондарем виводили колони українських військових з Дебальцевого й потрапили у ворожу засідку.

11. Пантюшенко Богдан Валерійович, військовий. Потрапив у полон 18 січня 2015 року під час виконання бойового завдання в селищі Спартак поблизу Донецького аеропорту.

12. Пундор Борис Йосипович, військовий. Потрапив у полон 22 травня 2019 року. Старший солдат. Один з восьми військовослужбовців, які, за повідомленням штабу ООС, рухаючись на вантажному автомобілі, поблизу населеного пункту Новотроїцьке відхилилися від визначеного маршруту та потрапили в полон.

13. Алоян Едуард Фарамазович, цивільний. Проживав в окупованому Алчевську Луганської області, де і був викрадений невідомими озброєними особами, одягненими у військову форму, в березні 2018 року.

14. Буянов Віталій Олександрович, цивільний. Жив в окупованому Алчевську Луганської області. Був затриманий у травні 2015 року так званою Алчевською комендатурою за звинуваченням у державній зраді. Під час затримання в нього провели обшук і вилучили радіоапаратуру та дипломи.

15. Вороніна Вікторія Олегівна, цивільна. Проживала в Луганську. Учасниця міжнародного фонду «Волонтер». Була затримана бойовиками за місцем проживання в грудні 2016 року.

16. Горбуліч Тетяна Миколаївна, цивільна. Переїхала з окупованого Луганська до Щастя. Була затримана в березні 2018 року під час проходження КПП, коли прямувала в Луганськ.

17. Данильченко Олександр Олександрович, цивільний. Проживав у Луганську. Був захоплений у квітні 2018 року.

18. Данильченко Володимир Олександрович, цивільний. Проживав у Луганську, де і був захоплений у квітні 2018 року.

19. Єременко Валентина Олександрівна, цивільна. Жила в селі Новоолександрівка Кремінського району Луганської області. У вересні 2017 року її затримали з грошима в окупованому Луганську при спробі купити квартиру.

20. Завацький Вадим Юрійович, цивільний. Проживав в окупованому Луганську. Працював у Міжнародному комітеті Червоного Хреста фахівцем з медичних питань, з вересня 2018 року — у складі місії МКЧХ в Луганську. У грудні 2018 року на КПП «Червонопартизанськ» в Луганській області був затриманий під час перевірки документів.

21. Катишев Іван Олександрович, цивільний. Проживав в окупованому Алчевську Луганської області, працював у меблевому магазині. У 2017 році його забрали з-під будинку — попросили вийти з квартири і проконсультувати щодо меблів. Вивезли в невідомому напрямку.

22. Коркішко Роман Вікторович, цивільний. Проживав в окупованому Алчевську Луганської області. До січня 2018 року займався приватними перевезеннями за маршрутом Алчевськ — Харків. Був затриманий незаконними формуваннями в липні 2018 року за звинуваченням у співпраці зі спецслужбами України.

23. Мухіна Анастасія Володимирівна, цивільна. 72-річна мешканка Луганська зникла в лютому 2018 року. Зі слів знайомої, можливо, була затримана працівниками «Міністерства держбезпеки ЛНР».

24. Олійник Денис Анатолійович, цивільний. У полоні опинився в жовтні 2018 року. За свідченнями сусідів, невідомі захопили його просто в квартирі.

25. Пауков Олександр Сергійович, цивільний. Студент Східноукраїнського національного університету імені В. Даля. В полоні з 6 жовтня 2018 року. Був затриманий на КПВВ «Станиця Луганська». Обвинувачено в «державній зраді на користь України».

26. Секацький Денис Валерійович, цивільний. У полоні понад три роки — з червня 2016-го. Захоплений за незʼясованих обставин.

27. Семенов Валерій Михайлович, цивільний. У полоні з 13 січня 2018 року — був затриманий на блокпосту смт Словʼяносербськ Луганської області при перевірці документів. «Генеральна прокуратура ЛНР» звинуватила його в «державній зраді» і «шпигунстві».

28. Семиренко Анатолій Олександрович, цивільний. У полоні з липня 2016 року. Зник дорогою в Луганськ. Був «засуджений» до 12 років позбавлення волі за «шпигунство на користь України».

29. Сорокіна Олена Вʼячеславівна, власниця зоомагазину з Первомайська, проукраїнська активістка, безслідно зникла в 2018 році. Містом ширилися чутки про її розстріл. Її подруга, яка розшукувала Олену, у це не вірила. Під час звільнення утримуваних на КПВВ «Майорське» Олена вийшла з автобуса в футболці з написом «Моя країна Україна», зробленим, швидше за все, вручну.

30. Тарасюк Валерій Олександрович, цивільний. Приватний підприємець з Антрациту. Був затриманий за місцем проживання в січні 2018 року. У «ЛНР» визнаний винним у «державній зраді».

31. Тучин Юрій Олексійович, цивільний. Зник в Алчевську в грудні 2017 року.

32. Циганок Євген Валентинович, цивільний. Був захоплений у травні 2015 року у власній квартирі в Луганську. Під час викрадення чинив опір, отримав поранення в ногу. Його звинувачували в нібито нападі на працівника «народної міліції ЛНР».

33. Яровий Андрій Михайлович, цивільний. Консультант Міжнародного благодійного фонду «Альянс громадського здоровʼя». Мешканець Києва. Був захоплений у серпні 2018 року під час здійснення гуманітарної місії на непідконтрольній частині Луганської області.

34. Аникимов Віталій Андрійович, цивільний. Зник на блокпосту поблизу Дебальцевого Донецької області 16 вересня 2016 року, після повернення від бабусі, яка проживає в окупованому Алчевську Луганської області.

35. Асєєв Станіслав Володимирович, цивільний. Український письменник, журналіст і блогер, член PEN Ukraine. Захоплений у полон між 10 травня і 2 червня 2017 року. Звинувачувався бойовиками в шпигунстві, звʼязку з ним майже не було. Утримували Станіслава в колишньому музеї «Ізоляція», перетвореному у вʼязницю. Потім був переведений до іншої вʼязниці. За інформацією звільненого українця, який перебував у полоні з Асєєвом, той зізнався, що його піддавали тортурам. 22 жовтня 2019 року бойовики заявили про те, що Станіслав засуджений до 15 років увʼязнення.

36. Багненко Лариса Олександрівна, медсестра обласної лікарні імені Калініна, проживала в окупованому Донецьку, де і зникла 21 лютого 2019 року. До її квартири завітали четверо осіб, троє з яких були одягнені в цивільне. Ще один був у формі, схожій на поліцейську. Незаконні формування звинувачували Ларису в «шпигунстві».

37. Батрак Дмитро Володимирович, цивільний. Жив в окупованому Донецьку. Був затриманий представниками незаконних збройних формувань за місцем проживання дружини.

38. Бражников Євген Миколайович, цивільний. Був затриманий незаконними формуваннями 29 липня 2016 року у власній машині в окупованому Донецьку. Бойовики звинуватили його у зберіганні й розповсюдженні зброї та сприянні української влади.

39. Бурцев Володимир Євгенович, цивільний. Проживав у селищі Опитне Артемівського району Донецької області. Був затриманий незаконними збройними формуваннями на початку травня 2015 року за невідомих обставин. Бойовики звинувачували його в «шпигунстві».

40. Галазюк Олег Дмитрович, цивільний. Блогер. Проживав в окупованому Торезі Донецької області, працював викладачем місцевого факультету Харківського інституту економіки ринкових відносин та менеджменту. У червні 2014 року його брат Віталій повідомив у чергову частину Торезького МВ ГУ МВС України в Донецькій області про зникнення Олега. Датою зникнення вважається серпень 2017 року.

41. Гись Роман Володимирович, цивільний. У 2017-му був захоплений за місцем проживання у своїй квартирі в окупованому Донецьку.

42. Гончарова Тетяна Олександрівна, цивільна. Жила в окупованому Донецьку. Влітку 2016 року вийшла з дому і була затримана. В її квартирі провели обшук. Вилучені ноутбук та всі документи, включно з закордонним паспортом.

43. Горбань Євген Юрійович, цивільний. Проживав в окупованому Донецьку, де і був захоплений у 2017 році, коли прямував до товариша на день народження. Під час обшуку в нього вилучили техніку.

44. Губкіна Ольга Михайлівна, цивільна, 1963 року народження. Проживала в окупованому Донецьку. Як розповіла донька Ольги, улітку 2017 року її матір викликали на допит до так званого МДБ, де вона була затримана за звинуваченням у «шпигунстві на користь України».

45. Деркач Василь Іванович, цивільний, 1941 року народження. Проживав в окупованому Зугресі-2 Донецької області. Навесні 2018 року стало відомо, що Василь Деркач перебуває в полоні, його захопили й вивезли в Донецьк.

46. Женчус Андрій Відмантасович, цивільний. Проживав в окупованому м. Донецьк. Зник на блокпосту «Оленівка» у квітні 2018 року.

47. Завальна Олена Юріївна, цивільна, 1962 року народження. Проживала в окупованій Макіївці Донецької області. У жовтні 2017 року двоє невідомих забрали жінку з її житла. Пізніше в будинку Олени в її присутності відбувся обшук, в результаті якого забрали ноутбук та мобільний телефон.

48. Карачор Наталія Іванівна, цивільна, 1970 року народження. Проживала в окупованому м. Шахтарськ Донецької області й доглядала чоловіка, який пережив дві тяжкі операції. Жінку захопили 4 квітня 2018 року в її будинку.

49. Карпук Дмитро Валерійович, цивільний, 1987 року народження. Проживав у Києві. Був захоплений у липні 2017 року, коли прямував з окупованого Донецька в столицю.

50. Керюхін Сергій Миколайович, цивільний. Прописаний в окупованому м. Донецьк, але проживав у Лимані Донецької області. Працював начальником структурного підрозділу «Лиманське моторвагонне депо» регіональної філії Донецької залізниці компанії «Укрзалізниця». Був затриманий під час пішохідного переходу КПП в квітні 2018 року, коли прямував до Донецька, щоб відвідати місця поховань батьків.

51 Коваль Денис Вʼячеславович, цивільний. Пропав 31 серпня 2016 року — того дня до нього прийшли невідомі за домашньою адресою і затримали. Бойовики інкримінували йому «шпигунство».

52. Кочмурадов Андрій Анатолійович, цивільний, програміст. Проживав в окупованому Донецьку, де в грудні 2017 року разом з дружиною Оленою Лазарєвою був затриманий за звинуваченням у «шпигунстві».

53. Кривошеєв Яків Михайлович, цивільний. Був затриманий у червні 2016 року під час рейду в компʼютерному клубі в окупованому Донецьку. Також звинувачувався бойовиками в «шпигунстві».

54. Кулаков Олег Володимирович, цивільний. Проживав в окупованому смт Нижня Кринка Совєтського району Донецької області. 20 липня 2017 року був викрадений з дому невідомими.

55. Куліш Ігор Валерійович, цивільний. Проживав в окупованій Горлівці Донецької області. У червні 2016 року вийшов на прогулянку зі своїм другом і не повернувся. Друзі були затримані за звинуваченням у співпраці з СБУ та організації терористичного акту (з метою усунення високопосадовця ОРДЛО).

56. Лазарєва Олена Вікторівна, цивільна, дружина Андрія Кочмурадова. Проживала в окупованому Донецьку, де в грудні 2017 року разом з чоловіком була захоплена бойовиками. Їй, так само як і чоловікові, інкримінували «шпигунство».

57. Мальцева Зінаїда Миколаївна, цивільна. Проживала в Донецькій області. Пропала 1 жовтня 2017 року в Харцизьку Донецької області.

58. Ніколаєв Сергій Олександрович, цивільний. Проживав в окупованому Донецьку. Був затриманий правоохоронними органами РФ під час перетину кордону в пункті пропуску «Успенка — Матвіїв Курган».

59. Печенкін Станіслав Миколайович, цивільний. Уродженець окупованої Горлівки Донецької області, проживав у Бахмуті. У січні 2017 року поїхав перевірити стан житла до Горлівки, після чого звʼязок з ним обірвався. Його звинуватили в «шпигунстві» на користь спецслужб України.

60. Писанець Роман Юрійович, цивільний. Проживав в окупованому Донецьку. В кінці травня 2016 року був захоплений на автостоянці в Донецьку за звинуваченням у «шпигунстві».

61. Полікарпов Кирило Сергійович, цивільний. Проживав в окупованій Горлівці Донецької області. Зник 16 листопада 2017 року.

62. Поляков Олександр Геннадійович, цивільний. Проживав у Дніпрі. Зник на початку квітня 2016 року в Донецькій області. Утримувався в СІЗО № 5 Донецька.

63. Репетило Олександр Петрович, цивільний. Проживав в окупованому м. Донецьк. У липні 2017 року пропав поблизу блокпосту «Оленівка» в Донецьку — виїжджав на тимчасово окуповану територію і був затриманий.

64. Робак Сергій Вікторович, цивільний. Проживав у Торецьку Донецької області. Пропав 2 грудня 2017 року поблизу блокпосту в Ленінському районі Донецька.

65. Романченко Валерій Олександрович, цивільний. Проживав в окупованому Донецьку. У жовтні 2017 року до нього додому приїхали невідомі та забрали процесор, мобільний телефон, автомобіль. Валерія відвезли в невідомому напрямку. Бойовики вважали його агентом СБУ.

66. Савін Василь Костянтинович, цивільний. Депутат міськради Макіївки у 2002—2010 роках. Проживав в окупованій Макіївці Донецької області. Був захоплений бойовиками 27 лютого 2015 року. Його звинувачували у створенні незаконного формування, яке повинно було воювати на боці України.

67. Соколов Валерій Анатолійович, цивільний. Проживав в окупованому Донецьку, де і був захоплений бойовиками в листопаді 2016 року за звинуваченням у шпигунстві. Валерій Соколов почав співпрацювати з СБУ з кінця червня 2016 року.

68. Сугерей Олег Вікторович, цивільний. Проживав у Харкові. Був захоплений 3 березня 2017 року під час поїздки в Донецьк.

69. Теорентер Максим Олександрович, цивільний. Бізнесмен. Проживав у Лимані Донецької області. У квітні 2016 року виїхав у справах до окупованого Донецька і зник. Бойовики звинувачували Максима в замаху на Олександра Захарченка.

70. Терещенко Галина Іванівна, цивільна. Проживала в окупованому Донецьку, де і була захоплена в серпні 2017 року. Вела списки бойовиків, записувала номери авто в «МДБ». Галині інкримінували «шпигунство».

71. Тимофєєв Олександр Леонідович, цивільний. Проживав в окупованому Донецьку. У грудні 2017 року, рухаючись у напрямку Донецька, був знятий з рейсового автобуса та затриманий на блокпосту «Оленівка», разом з ним була дружина, яку не затримали. Зі слів дружини, жодних пояснень щодо причин затримання не було. Вона також повідомила, що до Тимофєєва застосовували тортури.

72. Усатюк Сергій Володимирович, цивільний. Проживав у Дружківці Донецької області, де і зник 24 вересня 2017 року. Сергій уранці вийшов з квартири і був схоплений двома людьми у військовій формі. Після цього про нього більше нічого не було відомо.

73. Халимендик Вадим Вікторович, цивільний. Проживав у селі Дмитрівка та в Донецьку. Бойовики затримали його в липні 2017 року за підозрою в терористичній діяльності.

74. Чуйкова Марина Володимирівна, цивільна, медсестра. Проживала в окупованій Горлівці Донецької області. Була затримана в березні 2018 року на блокпосту, коли поверталася з окупованої території від хворої матері до Бахмута Донецької області. Бойовики звинуватили її в «шпигунстві» та співпраці з СБУ. З її квартири вилучили компʼютер, планшет, кілька мобільних телефонів.

75. Шейтер Руслан Олексійович, цивільний. Проживав у селі Щурово Лиманського району Донецької області. Група озброєних осіб забрала Руслана з дому 10 жовтня 2017 року. Звинувачували в «шпигунстві».

76. Ярмишко Алла Іллівна, цивільна. Проживала в окупованому Донецьку. В середині лютого 2017 року Аллу забрали з власної квартири за підозрою в «шпигунстві» на користь України та звʼязках з СБУ. Має сина з інвалідністю, який не виходить на вулицю й перебуває на її утриманні.