У ПЦУ не проводитимуть різдвяні богослужіння 25 грудня

Автор:
Вікторія Мартинюк
Дата:

У храмах Православної церкви України не відправлятимуть різдвяні богослужіння 25 грудня. Про це в коментарі theБабелю повідомили у пресслужбі ПЦУ.

Різдвяні богослужіння у храмах ПЦУ заплановані на 6 січня та 7 січня.

У ПЦУ кажуть, що не проти самого перенесення святкування Різдва на 25 грудня, але це несе серйозні ризики. «Через перехід може статися розкол у самій церкві, може відбутися поділ на старовірів і нововірів. Такі приклади є у світі. Не всі парафіяни та священнослужителі підтримують календарну реформу», — пояснюють у пресслужбі.

Захід святкує Різдво 25 грудня внаслідок календарної реформи, яка стосується всього року. Тому в ПЦУ планують проводити роз’яснювальну роботу щодо календарної реформи. «На це потрібен час, людям необхідно розʼяснити. Календарна реформа передбачає не тільки зміну дати святкування Різдва, але й інших свят, наприклад, св. Миколая».

  • 25 грудня у Луцьку в Кафедральному соборі Святої Трійці Волинської єпархії ПЦУ відбудеться богослужіння з нагоди Різдва, яке очолить митрополит Луцький і Волинський Михаїл. Він пояснює, що не міг не відреагувати на духовні потреби парафіян, які святкуватимуть Різдво саме 25 грудня. У ПЦУ наголошують, що це одиничний випадок.
  • Раніше митрополит Епіфаній наголосив, що ПЦУ не проти календарної реформи. У ПЦУ висловили згоду з його заявою, якщо це рішення підтримають більшість вірян і Синод.
  • 64% українців виступають проти перенесення святкування Різдва з 7 січня на 25 грудня. Про це свідчать результати опитування, проведеного соціологічною групою «Рейтинг».