«Місія — Космос». В Україні знімуть фільм про Леоніда Каденюка

Автор:
Вікторія Мартинюк
Дата:
«Місія — Космос». В Україні знімуть фільм про Леоніда Каденюка

NASA

В Україні починається виробництво документального фільму «Місія — Космос» про першого космонавта незалежної України Леоніда Каденюка. Про це повідомляє пресслужба Держагентства з питань кіно.

Держагенство уклало з компанією «Спільна Перемога Продакшн» договір про надання державної підтримки на виробництво фільму на суму 3 млн 363 тис. грн. Це становить 80% від загальної вартості виробництва фільму.

Сценарій документальної стрічки переміг у конкурсному відборі Держкіно. Режисером фільму є Сергій Шахворостов, автором сценарію та продюсером — Валерія Іваненко.

«Документальний фільм «Місія — Космос» — це розповідь не тільки про втілення мрії Леоніда Каденюка, яка зародилася у нього ще в його ранньому дитинстві, це розповідь про навчання та роботу, які привели його від порога скромної хати в невеликому українському селі до сходинок космічного корабля», — розповідають у Держкіно.

Фільм планують випустити в прокат у 2021 році. Стрічка вийде під назвою «Місія — Космос», під такою ж назвою у 2017 році Каденюк випустив книжку.

Хто такий Каденюк?

Льотчик-випробувач, перший і єдиний астронавт незалежної України. У 1995 році Каденюка відібрали в групу космонавтів Національного космічного агентства України. Пройшов підготовку до космічного польоту в NASA на американському космічному кораблі «Колумбія» як фахівець з корисного навантаження. З 19 листопада по 5 грудня 1997 року здійснив космічний політ на цьому кораблі у складі місії STS-87.

Завдяки Каденюку на орбіті Землі зазвучав державний гімн України. Космонавт помер наприкінці січня 2018 року на 68-му році життя.