Bloomberg: Трамп наказав притримати військову допомогу Україні за годину після розмови з Зеленським

Автор:
Ангеліна Шеремет
Дата:

Президент США Дональд Трамп наказав затримати надання військової допомоги Україні приблизно за годину після розмови із президентом України Володимиром Зеленським у липні 2019 року. Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на документи та електронні листи, які є в розпорядженні редакції.

Зазначається, що за місяць до розмови із Зеленським Трамп розпитував своє оточення про військову допомогу США Україні.

Пізніше на прохання Трампа співробітник департаменту з управління і бюджету Білого дому Майкл Даффі написав у Пентагон звернення із проханням надати докладну інформацію про військову допомогу Україні.

«Президент запитав про допомогу Україні, і мені було доручено звʼязатися з кимось там, щоб отримати більш детальну інформацію», — розповів Даффі.

Крім того, за даними опублікованих документів, військова допомога Україні була заблокована Трампом приблизно через годину після розмови з Зеленським наприкінці липня.

  • 25 вересня Білий дім опублікував стенограму телефонної розмови між президентом США Дональдом Трампом і президентом України Володимиром Зеленським. Глави держав обговорювали сина колишнього віцепрезидента Джо Байдена — прямого конкурента Трампа на наступних виборах президента США. Це викликало скандал, який призвів до запуску процедури імпічменту американського президента.
  • Палата представників Конгресу США проголосувала більшістю за оголошення імпічменту президенту Дональду Трампу. Вона затвердила дві статті звинувачення: зловживання владою (підтримали 230 конгресменів, проти — 197) і перешкоджання роботі Конгресу (за 229, проти — 198).
  • Далі справа переходить до Сенату США. Процедура по суті є судовим процесом, у якому сенатори стають присяжними, а члени палати представників — стороною обвинувачення. Потім відбувається голосування. Якщо дві третини сенаторів голосують «за» — президента відсторонюють від посади.