Верховна Рада проголосувала за законопроєкт № 2116 «Про Державне бюро розслідувань», який запускає перезавантаження відомства. Також парламент схвалив поправку про відновлення розслідування справ Євромайдану та звільнення глави ДБР Романа Труби.
За проєкт закону в другому читанні та в цілому проголосували 250 нардепів, проти — 9. 226 голосів дала «Слуга народу», «Батьківщина» — 11, ОПзЖ — 2, 8 позафракційні та 3 депутатська група «За майбутнє». «Євросолідарність» та «Голос» майже у повному складі утрималися.
Звільнення Труби підтримали 224 нардепи, проти — 6.
Законопроєкт передбачає перезапуск відомства для його вдосконалення. Норма про розслідування справ Майдану потрібна, щоб перевести слідчих з управління спецрозслідувань Генпрокуратури, які вели відповідні справи, до ДБР, а саме — дозволити їм окремий порядок проходження конкурсу або перевести їх без конкурсу. Це необхідно, оскільки 20 листопада Генпрокуратура втратила функції слідства.
Сам Роман Труба у своєму telegram-каналі висловив «жаль» з приводу того, що норми про збільшення кількості працівників та територіальних управлінь були виключені з першочергової версії закону.
Через те, що 15 листопада Верховна Рада не встигла проголосувати за норму про забезпечення слідства, адвокат сімей Небесної сотні Євгенія Закревська оголосила голодування. Вона стверджувала, що слідство зупиняється, а справи нікому передавати.
- Закревська оголосила голодування через зупинку розслідування проваджень щодо злочинів на Майдані 21 листопада. Пізніше до її голодування почали приєднуватися активісти та учасники Революції гідності. Також Закревську підтримала парамедик батальйону «Госпітальєри» Олена Герасимʼюк.
- Раніше президент Володимир Зеленський обіцяв, що 3 грудня Рада проголосує за законопроєкт «Про Державне бюро розслідувань».
- За даними журналістів, Генпрокуратура за весь час визнала винними у справах Майдану 59 осіб. Підозри отримали 445 осіб, зокрема чиновники, судді, слідчі, колишні правоохоронці та інші.