Гончарук: Усю Україну оцифрують уже в 2020 році

Автор:
Ольга Березюк
Дата:

Премʼєр-міністр Олексій Гончарук запевняє, що всю територію України оцифрують уже наступного року. Про це він написав у Facebook.

«Усю територію України оцифрують уже наступного року! Міжнародний тендер на здійснення такої аерофотозйомки вже оголошено. Це означає, що Україна матиме якісні й точні 3D-моделі лісових масивів, виробничих споруд, а також класифікації будівель, рослинності, ліній електромереж та багато іншого», — повідомив Гончарук.

За його словами, уся зібрана інформація стане в нагоді під час запуску земельної реформи. Так, кадастри природних ресурсів і топографічні карти матимуть достовірні дані про території. Їх використовуватимуть і в проєктуванні українських доріг.

На переконання премʼєра, це здешевить процес і зекономить час на будівництво, натомість якість лише зросте.

Гончарук зазначив, що завдяки аерофотозйомці можна буде ефективно зрошувати землі, що позитивно вплине на врожайність. Окрім того, держава зможе попереджати наслідки й ефективно реагувати в разі складних погодних ситуацій — затоплень, повеней, землетрусів.

«Безумовно, очікуємо на потужний економічний ефект — інвестори зможуть легко проєктувати об’єкти, вкладати гроші в українську інфраструктуру. Адже щоби збудувати щось на землі, необхідно отримати дозвіл. А для цього держава повинна бодай мати інформацію про певну ділянку території», — написав він.