Підконтрольний Росії «Верховний суд Криму» залишив під арештом чотирьох фігурантів другої сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір»: Владлена Абдулкадирова, Меджита Абдурахманова, Енвера Аметова та Ремзі Бекірова. Як повідомляють «Крим.Реалії», вони залишаться під вартою до 15 лютого 2020 року.
Адвокат Рустем Кямілев заявив, що засідання відбувалося в закритому режимі, але на оголошення рішення допустили родичів фігурантів.
«Апеляційні скарги суд відхилив і залишив рішення Київського районного суду в силі», — зазначив адвокат, додавши, що скаргу на продовження арешту громадянського журналіста Ремзі Бекірова розглянули без його участі.
Кямілев сказав, що йому не дали поговорити з Бекіровым.
Як повідомляє правозахисна група «Кримська солідарність», Бекірова не було на засіданні, оскільки його примусово направили на психіатричну експертизу. Це підтвердив і Кямілев.
Що таке «Хізб ут-Тахрір»?
Міжнародна ісламська політична організація, заснована в 1953 році у Східному Єрусалимі. Вона виступає за відновлення справедливого ісламського способу життя та ісламської держави (халіфату). У Росії ця організація визнана терористичною і заборонена з 2003 року. У ЄС і США вона діє вільно та відкрито.
- Фігуранту «справи Хізб ут-Тахрір» Нурі Прімову Радянський районний суд Республіки Марій Ел 18 листопада виніс вирок у вигляді восьми років адміністративного нагляду.
- Південний військовий суд Ростова-на-Дону 12 листопада виніс обвинувальні вироки шістьом кримськотатарським активістам, яких затримали у «справі Хізб ут-Тахрір».
- Заступник представника президента в анексованому Криму Таміла Ташева заявила, що Україна передала всі наявні матеріали у «справі Хізб ут-Тахрір» до міжнародних судів, зокрема в ООН.
- Третій комітет Генасамблеї ООН схвалив резолюцію про захист прав людини в окупованому Криму в умовах контролю півострова Росією.