Рух «ЧЕСНО»: 120 народних депутатів отримали понад 3 млн гривень компенсації за житло

Автор:
Ольга Березюк
Дата:

Від початку роботи Верховної Ради ІХ скликання 120 народних депутатів одержали компенсацію за житло в розмірі близько 3,29 млн грн.

Про це повідомляє рух «ЧЕСНО» з посиланням на Портал відкритих даних ВРУ.

Зазначимо, що згідно зі статтею 35 закону «Про статус народного депутата України», депутати ВРУ отримують компенсацію на винайм помешкання або оплату готельного номера за умови, якщо вони не забезпечені житлом у столиці та мають реєстрацію місця проживання на відстані понад 30 кілометрів від меж міста Київ.

Хоча на Порталі відкритих даних зазначено, що це сума за жовтень, на сайті транзакцій грошових коштів є детальніша інформація про виплати, зокрема про те, якого періоду вони стосуються. Деякі депутати одержували відшкодування за два місяці, решта — за один.

Наприклад, 18 нардепів отримали по 41 600 грн, що свідчить про надання компенсації на житло за два місяці (20 800 грн за кожен).

Нардеп від «Слуги народу» Олександр Кабанов подав щорічну декларацію за 2018 рік як кандидат у депутати ВРУ. Серед об’єктів нерухомості Кабанов і його дружина задекларували проживання у квартирі в Києві площею 75 кв. м. Власником зазначено Бориса Нахмановича Шефіра, брата сценариста «Кварталу 95» та помічника Володимира Зеленського.

Також на кінець 2018 року у власності Кабанова був недобуд — квартира в Гостомелі (входить до 30-кілометрової зони). Утім, у коментарі Руху «ЧЕСНО» нардеп повідомив, що його помешкання ще будують, а у квартирі Шефіра він більше не проживає. Компенсацію використовує для оренди житла в Києві.

Перший заступник голови ВРУ Руслан Стефанчук подавав щорічну декларацію за 2018 рік як заступник директора державної організації «Національний офіс інтелектуальної власності». За даними його декларації, Стефанчуки проживали у квартирі площею 101,8 кв. м, що належить Тетяні Ситарук. Дружина Стефанчука мала до одруження прізвище Ситарук, про що свідчать дані із соцмереж. Також, за інформацією журналістів, Тетяна Ситарук є матірʼю дружини першого заступника спікера парламенту.

У коментарі Руху «ЧЕСНО» Руслан Стефанчук підтвердив, що досі мешкає в цій квартирі. На запитання про те, чи платить Стефанчук за оренду помешкання матері дружини, він відповів, що платить «орендодавцю за договором — власнику квартири».

Також на момент обрання народним депутатом у Києві мешкав позафракційний нардеп-кнопкодав Олександр Ковальов, за якого проголосували 220 виборців. Утім, декларацію як кандидат на посаду він не подавав, тому не можна достеменно сказати, чи володіє він майном.