На Київщині затримали одного з ключових керівників «Ісламської держави»

Автор:
Ольга Березюк
Дата:

Служба безпеки України спільно з Міністерством внутрішніх справ Грузії та Центральним розвідувальним управлінням США затримала на Київщині одного з ключових керівників терористичної організації «Ісламська держава» (ІД).

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

За отриманими даними, з 2012 року громадянин Грузії на прізвисько Аль Бара Шишані обіймав посаду аміра джамаату «Ахадун Ахат» у провінції Латакія Сирійської Арабської Республіки. У 2013 році він зайняв одну із вищих посад в ІД — заступника військового аміра, відомого як Абу Умар аш-Шишані. У 2016 році, після ліквідації останнього, Аль Бара Шишані виїхав до Туреччини, де продовжив координувати діяльність терористичної організації.

Улітку 2018 року терорист незаконно прибув до України, використавши підроблений паспорт. На підставі фальшивих документів йому вдалося легалізуватися на території нашої країни.

За інформацією СБУ, перебуваючи в Україні, терорист продовжував координувати діяльність «амніятів» — спеціальних осередків ІД . Правоохоронці затримали злочинця у столичному регіоні поблизу приватного будинку, де він проживав.

Проведена портретна експертиза довела, що затриманий іноземець справді є розшукуваним лідером «Ісламської держави». Наразі терорист перебуває під екстрадиційним арештом. Перевіряється інформація щодо його причетності до вчинення злочинів на території України.