В «Укренерго» почали обмежувати імпорт електроенергії з Росії

Автор:
Ольга Березюк
Дата:

«Укренерго» почала обмежувати імпорт електроенергії з Росії та Білорусі через аномально теплу погоду. Про це йдеться в повідомленні держкомпанії.

Також під обмеження диспетчера енергоринку потрапив другий енергоблок Хмельницької АЕС (ХАЕС), який входить у структуру «Енергоатому».

«Диспетчер призупинив навантаження 2-го енергоблоку ХАЕС, підʼєднаного до мережі 11 листопада, на рівні 760 МВт. Імпорт електроенергії з РФ і Білорусі обмежується вже сім днів поспіль, починаючи з 6 листопада, і в нічні години не перевищує 50 МВт», — йдеться в повідомленні.

Обмеження потужності енергоблоку атомної електростанції в держкомпанії назвали вимушеним заходом.

«Щоб прийняти повну потужність енергоблоку № 2 ХАЕС (1000 МВт), вночі довелося б зупинити повністю як мінімум три теплових електростанції. При цьому ми втратили б можливість покрити пік навантаження. У попередній моделі ринку ця ситуація мала назву «несумісний режим», — пояснили в «Укренерго».

  • 12 листопада Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт № 2233 про внесення змін до ринку електроенергії.
  • 18 вересня 2019 року Верховна Рада дозволила купувати за двосторонніми договорами електроенергію у країн, які не входять до європейського Енергетичного співтовариства. Автор відповідної законодавчо норми — глава енергокомітету Ради Андрій Герус. За його словами, змінами планувалося дозволити імпорт з Білорусі, щоб збільшити конкуренцію на ринку. Однак разом з імпортом білоруської електроенергії вона почала надходити і з Росії.
  • 15 жовтня в Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, яким пропонується заборонити імпорт електроенергії з Росії за прямими договорами.