Столтенберг: НАТО буде розвивати взаємодію з Україною у сфері ВМС

Автор:
Тая Решетнікова
Дата:

НАТО змінює формат співпраці з Україною і буде розвивати взаємодію у сфері Військово-морського флоту. Про це заявив генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг на брифінгу в Одесі.

Генсек НАТО запевнив, що альянс продовжить підтримувати Україну в розвику військових технологій, у сфері кібербезпеки і методів управління. За його словами, стратегія НАТО націлена на довгострокове партнерство. «Навесні ми приняли рішення розвивати співпрацю в різних сферах, зокрема, у сфері ВМС. У нас є комплексний пакет допомоги для України, річні національні програми, комісія Україна—НАТО, яка є важливим інструментом. Зараз ми запускаємо нову ініціативу, яка має на меті скоординувати і поєднати ці різні формати роботи, зробивши їх більш повʼязаними та узгодженими», — додав генсек.

За словами генсека НАТО, у керівництві альянсу вже схвалили запрошення українських військових на військові кораблі НАТО для проведення навчань за сучасними стандартами, а також допомогу в захисті морського флоту від агресора.

«Ми схвалили допомогу Україні на захист морського флоту, а також проходження українськими військовими підготовки на кораблях НАТО. Тож будемо стояти поруч пліч-о-пліч», — додав він.

  • 30 жовтня Єнс Столтенберг прибув з офіційним візитом в Україну, він відвідає Одесу та Київ. 31 жовтня в Києві генсек НАТО буде головувати на засіданні комісії Україна — НАТО з президентом Володимиром Зеленським і виступить зі зверненням до Верховної Ради.
  • Віцепремʼєр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба заявив, що українська сторона не подаватиме повторну заявку на отримання Плану дій щодо членства в НАТО (ПДЧ). Кулеба сподівається, що рішення про перспективу вступу України в НАТО, яке закріплено у рішенні саміту НАТО в Бухаресті в 2008 році, буде виконано.