Україна почала відводити війська в Золотому

Автор:
Олег Панфілович
Дата:

Україна почала відводити війська в районі Золотого Луганської області. Про це повідомляє штаб Операції обʼєднаних сил.

«Сьогодні, 29 жовтня 2019 року, о 12:00 розпочався процес розведення з обох сторін (дзеркально) на ділянці № 2 у районі населеного пункту Золоте-4 Луганської області. Це стало можливим завдяки дотриманню режиму тиші протягом останнього тижня», — зазначається у повідомленні.

Представники Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ підтвердили початок розведення сил і засобів. Зазначається, що українською стороною «буде вжито всіх необхідних заходів», і відведення сил і засобів не послабить оборонні можливості українських підрозділів на визначеній ділянці, а влада «у жодному разі не залишить місцеве населення поза увагою».

У штабі також зазначили, що обстріл, про який повідомлялося напередодні, стався не в зоні розведення сил і засобів.

Російське видання «РИА Новости» опублікувало відео запуску бойовиками сигнальної ракети, який ознаменував старт розведення сил.

Міністр закордонних справ Вадим Пристайко заявив, що у вівторок в Золотому почалося розведення військ.

Ветерани АТО, які перебувають у Золотому, заявили, що в цьому районі не було семи днів тиші, необхідних для початку відведення військ. «Штаб ООС зафіксував пʼять обстрілів сьогодні вночі та спростував інформацію про розведення. Стріляли, зокрема, по місцях дислокації ветеранів... У разі злочинного наказу відвести українські війська добровольці залишаться в Золотому для захисту місцевих мешканців», — заявили ветерани.