«Схеми»: Маркарова причетна до виведення зі збанкрутілого банку нерухомості в центрі Києва

Автор:
Олег Панфілович
Дата:

Міністр фінансів Оксана Маркарова причетна до виведення активів із Актив-банку напередодні оголошення його банкрутом. Про це йдеться у розслідуванні журналістів програми «Схеми: Корупція в деталях».

Журналісти нагадують, що у 2013 році Маркарова разом зі своїм чоловіком Данилом Волинцем купила Актив-банк у «регіоналів» Андрія та Сергія Клюєвих. За рік Нацбанк визнав цей банк неплатоспроможним.

За даними «Схем», незадовго до банкрутства Актив-банку родина Маркарової встигла продати банк, а разом з ним і його актив — елітну нерухомість на Подолі. Покупцем стала фірма «Синонім», співзасновником якої була безпосередньо Маркарова.

Будівля на Подолі раніше була центральним офісом Актив-банку, тепер її здають в оренду. Частину приміщень займає фінустанова родини Маркарової — Акордбанк, іншу — юристи та Музей-архів преси.

Ціна договору купівлі-продажу виявилася вдвічі нижчою від її заставної вартості. Раніше цей будинок перебував в іпотеці в державного Укрексімбанку, який у результаті переходу права власності від Актив-банку до фірми «Синонім» втратив заставу.

Укрексімбанк оцінював заставну вартість цієї нерухомості в майже 130 млн грн. Водночас, уже перед продажем «Синоніму», нову оцінку вартості проводила фірма «Істерн консалтинг груп», якою Маркарова керувала раніше. І вона оцінила елітний будинок у два рази дешевше. Зрештою, фірма «Синонім» сплатила за нього лише 16 млн грн.

В інтервʼю «Схемам» Маркарова підтвердила, що історія питання продажу елітної нерухомості їй добре відома. «Ця будівля була продана банком. Я не можу коментувати те, що було вже після мене, але ще при мені точно проводилися перемовини. Менеджмент шукав покупця на цю будівлю», — розповіла вона.

Водночас очільниця Мінфіну переконує, що на момент придбання будівлі вона вже вийшла як зі складу акціонерів Актив-банку, так і з засновників «Синоніму». «Хоча офіційні документи свідчать про інше. Зокрема, відповідно до витягу з Єдиного держреєстру юросіб, Маркарова була кінцевим бенефіціаром Актив-банку, коли ухвалювалося рішення про продаж нерухомості, а також була співзасновницею «Синоніму» станом на дату укладення угоди купівлі-продажу елітного будинку», — йдеться в матеріалі. Як пишуть журналісти, нині державний Укрексімбанк через суди намагається повернути собі право на цю нерухомість.