Національний банк знизив облікову ставку з 16,5% до 15,5%, повідомляє пресслужба НБУ.
«Правління Національного банку України ухвалило рішення знизити облікову ставку до 15,5% річних із 25 жовтня 2019 року. Національний банк продовжує цикл помʼякшення монетарної політики, оскільки бачить стійку тенденцію сповільнення інфляції до 5%», — зазначили в НБУ.
Нацбанк підкреслив, що у вересні 2019 року споживча інфляція в річному вимірі сповільнилася до 7,5% та була навіть нижчою за прогноз. Зниження інфляції продовжилося і в жовтні, як свідчать результати попередньої оцінки Національного банку.
«В основі цієї стійкої тенденції — поступове послаблення фундаментального тиску на ціни, ознакою якого є стрімке уповільнення базової інфляції. Жорстка монетарна політика стала однією з причин зміцнення обмінного курсу та покращення інфляційних очікувань», — пояснив регулятор.
В НБУ додали, що, як і раніше, очікують, що інфляція знизиться до 6,3% наприкінці цього року та досягне показника 5% наприкінці 2020-го.
Крім того, Нацбанк покращив прогноз зростання ВВП з 3% до 3,5% в 2019 році та покращив прогноз міжнародних резервів України в 2019 з $ 21,7 млрд до $ 22,9 млрд.
Що таке облікова ставка?
Це процентна ставка, за якою НБУ надає кредити комерційним банкам. Чим вищою є облікова ставка Нацбанку, тим вищі ставки за кредитами та більша прибутковість депозитів у комерційних банках. Це основний інструмент, яким користується НБУ, щоб регулювати інфляцію.
- На початку вересня Національний банк знизив облікову ставку з 17% до 16,5%.
- У кінці квітня Національний банк вперше за два роки знизив облікову ставку на 0,5% — до 17,5% річних. Пізніше, у липні, регулятор знизив ставку з 17,5% до 17%.
- На початку липня Національний банк скасував усі обмеження на виплати дивідендів іноземним інвесторам.