Міністерство енергетики та захисту навколишнього середовища проведе спільні вимірювання забруднення повітря з незалежними лабораторіями.
Рішення було ухвалено на екстреній нараді міністра Олега Оржеля з представниками Гідрометцентру, Державної служби з надзвичайних ситуацій і Національної геофізичної обсерваторії.
Міністр Оржель доручив привести українські показники у відповідність до європейського формату, щоб мати можливість порівнювати якість повітря в Україні та інших країнах. Зараз проби повітря бере Гідрометцентр чотири рази на добу шість днів на тиждень.
За даними Гідрометцентру, порівняно з попередніми роками концентрація оксиду вуглецю в містах з 15 по 21 жовтня залишалася у звичних параметрах, властивих цій порі року.
«Підстав для хвилювання про значні додаткові джерела забруднення повітря немає. Однак було зафіксовано перевищення викидів деяких забруднюючих речовин у всіх промислових містах України, таких як Маріуполь, Дніпро, Камʼянське, Запоріжжя тощо», — зазначили у відомстві.
- З 15 жовтня в Києві, а також у центральних і північно-східних областях України спостерігається високий рівень забруднення повітря чадним (СО) і вуглекислим газами (CO2). Жителі столиці й областей скаржаться на погане самопочуття. Міська влада говорить, що в селах спалюють листя і горять торфовища.
- 21 жовтня аеропорт «Бориспіль» припинив роботу своїх терміналів через леткі шкідливі речовини. Пізніше аеропорт «Київ» через туман скасував рейси до Рима, Берліна та Варшави. 23 жовтня були скасовані ще кілька рейсів.
- Міністерство енергетики та захисту довкілля заявило, що концентрації забруднюючих речовин у повітрі по всій Україні не виявлено.